Futsal Dinamo svladao je – uz fantastičnu igru – trećeplasirani Square u Dubrovniku s 3:1! Ova pobjeda još više daje na značaju kada znamo da smo protiv jedne od najjačih momčadi lige odigrali bez suspendiranog Roberta Grbića (tri žuta kartona) te ozlijeđenih Kristijana Čekola i Davora Kanjuha, no to nije utjecalo na izabranike Alena Jukića koji su od prve sekunde odlično ušli u utakmicu protiv, treba reći, također desetkovanog Squarea.

Zanimljivo, pogodak Ivana Šulentića u 16. minuti bio je prvi gol kojeg je Dinamo zabio nakon 100 minuta posta, a pogodak Mirka Hrkača u 40., za konačnih 3:1, bio je prvi kojeg smo primili nakon čak 103 minute pauze.

Odlična igra protiv Makarana u prvom „proljetnom“ kolu i velika pobjeda protiv Squarea u Dubrovniku odlična su uvertira za Valentinovo 2020. kada na domaćem terenu dočekujemo Alumnus.

U prvom dijelu utakmice igralo se čvrsto, bez pretjeranih prigoda. Ogromnu šansu u 11. minuti propustio je Mateo Mužar. Prvo je nakon sjajnog udarca pogodio stativu, a iz drugog pokušaja pucao je preko gola Zorana Primića.

Na drugoj strani uzvratio je Square, no Mario Herceg je reagirao sjajno. I onda smo u 16. minuti poveli. Plavi (danas crni) odradili su sjajnu kontru, Ivan Šulentić sjurio se po lijevoj strani i efektno zabio za vodstvo Purgera!

Do kraja poluvremena odlične šanse za Dinamo propustili su Hrvoje Penava i Jakov Mudronja te je Dinamo nakon odlične igre na odmor otišao s minimalnom, ali zasluženom prednosti.

Već početkom nastavka mogli smo udvostručiti prednost. Square je neopreznom igrom omogućio Dinamu indirektni udarac, no naši igrači nisu se najbolje snašli te je na semaforu ostalo 1:0. Square je ubrzo mogao izjednačiti, no Herceg je u dva navrata sjajno reagirao.

U 26. minuti Square je zaradio crveni karton! Penava je svojom borbenošću uzeo domaćinima loptu, sjurio se sam na Primića, a s leđa ga ruši Matej Perović za isključenje i igru naše momčadi s igračem više. Brojčanu prednost na terenu iskoristili smo u idućoj minuti, kada je Danijel Dekanić sjajno uposlio Mihovila Prgometa koji iz blizine pogađa za 2:0 vodstvo Plavih.

Ubrzo nas je Šulentić mogao dovesti vrlo blizu pobjede, ali je iz izgledne situacije pucao preko gola.

Dinamo je cijelu utakmicu odigrao fantastičnu obranu i tranzicijskom igrom često stvarao prigode, Penava je mogao riješiti utakmicu u dva navrata, ali je Primić u obje 1 na 1 situacije izašao kao pobjednik.

Square je potom uveo golmana-igrača, a utakmicu je u 37. minuti riješio naš fantastični golman Herceg koji je nakon hvatanja „žive“ lopte zabio preko cijelog terena u praznu mrežu. Square je početni počasni pogodak zabio u 40., i prekinuo Hercegovu seriju od 103. minute bez primljenog gola.

Slijedi prvenstvena pauza, a naši igrači sutra (subota) će potegnuti do Širokog Brijega u kojem će odigrati prijateljsku utakmicu protiv MNK Hercegovine.

Zabavite se dečki, podružite s našim navijačima iz Hercegovine i prije svega, odmorite se. Zaslužili ste!