Futsal Dinamo svladao je Hammarby na Šalati sa 6:3. Iako navijači nisu mogli biti prisutni na tribini, oni koji su gledali prijenos na YouTube kanalu itekako su mogli biti zadovoljni viđenim budući da je Dinamo slavio u golijadi.

Nakon početnog opipavanja snaga, Dinamo je stigao do vodstva u šestoj minuti. Kristijan Grbeša je iz auta snažno dodao iza cijele obrane na drugu stativu, a Hrvoje Penava uklizuje i postiže gol. Gostima je trebalo pet minuta da uzvrate. Gabriel Diaz je primio loptu u sredini terena, okrenuo se oko čuvara i prošao do kraja za 1:1.

Dvije šanse nakon toga imao je mladi Filip Novak, a posebno dobar pokušaj bio je udarac u 12. minuti koji je odsjeo na gredi švedskih vrata. U idućoj minuti Penava odlično podvaljuje loptu na novo pojačanje Nikolu Badrova koji diže loptu preko golmana ali ona odlazi malo pokraj gola.

U 17. minuti Dinamo je naplatio bolju igru. Prošlogodišnji najbolji strijelac juniorske lige Toni Vučković sjajno je prošao čuvara i lijepom loptom našao Matea Mužara koji zabija za 2:1.

U nastavku još bolja igra

U drugom poluvremenu su na naša vrata stala dva nova golmana. Ivan Pavlić branio je prvi, a Antonio Vuk drugi dio poluvremena. Već u drugoj minuti nastavka Dinamo je povećao prednost na 3:1. Kanjuh i Penava su odigrali sjajan dupli pas kroz sredinu, a novi kapetan i desetka Plavih zabija nakon lijepe akcije.
Dinamo je u tom periodu imao još par šansi, ali do golova su došli gosti. U 25. minuti izveli su korner, Zekria je pucao a lopta se od Tonija Vučkovića odbija u gol. Na novi gol čekali smo sve do 33. minute kada se Makoli sjajno snašao i opet vratio stvari na početak.

Dinamo je do kraja ipak uspio prelomiti utakmicu. Najprije je Daniel Matković na svom debiju zabio gol za 4:3 nakon što je lijepo reagirao u 1 na 1 situaciji. Šveđani su odlučili uvesti golmana vratara, ali Dinamo je to naplatio golom Kanjuha preko cijelog terena za 5:3. Konačni rezultat postavio je Kristijan Grbeša u 39. minuti iz deseterca. U posljednjim sekundama utakmice Vuk je upisao dvije sjajne obrane. Treba napomenuti i kako su za Dinamo u igru ulazili i Kiko Dragaš Selaković te Luka Bjelić, nova mlada lica i nade ovog kluba.

Zahvaljujemo od srca svim navijačima koji su kupili virtualne ulaznice i na taj način barem simbolično sudjelovali i na ovogodišnjoj Šalati. Jedva čekamo vidjeti vas opet!