Futsal Dinamo pobijedio je u Omišu vodeću momčad 1.HMNL Olmissum s 2:1. Apsolutni junaci dvoboja bili su dvostruki strijelac Robert Grbić i vratar Mario Herceg koji je zaključao svoja vrata i izludio domaće igrače.

Ovom velikom pobjedom izabranici Alena Jukića i matematički su osigurali plasman u doigravanje te su ostali u igri za nositeljstvo u istome. U idućem kolu (subota, 20:30) Purgeri dočekuju splitski Universitas u Sutinskim vrelima u kojima će se ujedno proslaviti i 34. rođendan naših Bad Blue Boysa.

Olmissum je nešto bolje ušao u utakmicu te je u nekoliko navrata opasno zaprijetio našem golmanu Mariju Hercegu koji je ponovno bio na razini zadatka. No Plavi se, kao i svaki puta ove sezone na gostovanju u Dalmaciji, nisu preplašili te su bili ravnopravan protivnik vodećoj momčadi na ljestvici.

Dinamo je dobru igru okrunio u 12. minuti, Jakov Mudronja krenuo je okomito prema golu domaćina, uposlio Ivana Šulentića na desnoj strani koji pak na suprotnoj stativi pronalazi jako dobrog Roberta Grbića za 1:0 vodstvo Futsal Dinama.

Zeleno-plavi su potom imali nekoliko prilika, a Purgerima se pred kraj poluvremena otvorila velika šansa da se odvoje na dva razlike. Naš bivši igrač Matej Horvat s leđa je gurnuo Grbića koji je išao sam na Josipa Bilandžića za izravni crveni karton.

Dinamo je dvije minute držao domaćine u šahu, no domaći golman je uspio ukrotiti udarce Kristijana Čekola i Grbića te se na odmor otišlo s minimalnom prednost Dinama.

Teško je u opisati što se sve događalo u drugom dijelu. Olmissum je odlično zaprijetio preko Nikole Pavića i Antonija Sekulića, a na suprotnoj strani mladi Mudronja pogodio je vratnicu domaćeg gola.

Dinamo je potom preuzeo konce igre, drugi gol je visio u zraku, no zabili su domaćini. Josip Jurlina sjurio se po lijevoj strani i neobranjivo pogodio za erupciju oduševljenja na ispunjenim tribinama omiškog Ribnjaka.

Do kraja utakmice igralo se „va banque“. Obje momčadi propustile su nekoliko odličnih šansi, za našu momčad zicer je propustio Hrvoje Penava, a drugi udarac skinut mu je s crte.

I, kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove ukazao se Grbić. U stilu „pravog“ Ronalda, prošetao se obranom domaćina i neobranjivo pogodio u same rašlje za konačnih Olmissum – Futsal Dinamo 1:2.

Ovom velikom pobjedom izabranici Alena Jukića pokazali su ono što smo se svi nadali, da imamo neizmjernu kvalitetu i da možemo pobijediti svakog suparnika u ligi, pa tako i vodeću momčad prvenstva na njihovom terenu.