U trećem kolu 1.HMNL Alumnus i Futsal Dinamo odigrali su 3:3 u gradskom derbiju koji se odigrao u Jelkovcu. Ovo je prvi bod našeg kluba u ovoj sezoni, ali i prvi bod kojeg je Alumnus osvojio u dvobojima protiv našeg kluba. Iduće kolo igramo za tri tjedna, na domaćem terenu protiv Crnice.

Alumnus je poveo već u prvoj minuti utakmice pogotkom Ivana Matana iz slobodnjaka. U 16. minuti smo izjednačili pogotkom Kristijana Čekola u situaciji u kojoj smo igrali s igračem više zbog crvenog kartona Matije Rajha. S tim rezultatom smo otišli na odmor, a u nastavak smo ušli puno bolje, pritiskali smo, a to nam je donijelo vodstvo pogotkom Josipa Grubeše kojem je to ujedno bio prvijenac u svetom dresu.

No, već u idućoj minuti Hrvoje Penava zaradio je drugi žuti karton te Dario Markić u igri s igračem više pogađa za 2:2. U 28. Markić je drugi put poentirao za novo vodstvo Alumnusa, naši su nakon toga bacili sve karte u napade te je Davor Kanjuh u 33. zabio za  za konačnih 3:3.

Do kraja utakmice obje momčadi mogle su do pobjede, vidjeli smo veliki broj žutih kartona, ali ne i pogodaka.

Vidimo se za tri tjedna na domaćem terenu protiv Crnice!