Seniori su u petak velikom pobjedom nad Vrgorcem najavili odličan vikend za plave.

Juniori su u ranim poslijepodnevnim satima u subotu na rasporedu imali finale regije Zapad protiv Uspinjača Gimke. Dvije najbolje momčadi HMNL Zapad odigrale su sjajno i napeto prvo poluvrijeme bez pogodaka. U drugom prvi gol zabijamo mi preko Matea Mužara te kao da je taj gol našim juniorima dodao elana za jojš jači nastavak. Filip Novak je zabio pola naših golova, a u strijelce su se još upisali Jure Jakovljević i Kiko Dragaš Selaković. Konačni rezultat – visokih 8:0 za Futsal Dinamo! Ovom pobjedom dečki mogu mirno čekati uzvrat sljedeći vikend i početi se pripremati za državni finalni turnir koji smo samim ulaskom u finale već osigurali.

U MNL FER naši su juniori odigrali dvostruko kolo; zaostalo četvrto i redovno peto. I ovdje su dečki bili vrlo uspješni te ostvarili četiri od mogućih šest bodova. Ponovno na pogon Novaka uz pogodak Tonija Vučkovića podijeljeni su bodovi s SM Ringoelom dok je Microblink savladan rezultatom 4:3, a za naše su zabijali NOvak, Briški i Vrcan. Fantastičan vikend za naše juniore!

Kadeti su u Novom Marofu protiv istoimenog domaćina poraženi s 5:3. U prvom dijelu smo u dva navrata vodili pogocima Šoštarića i Šabana. Ponovno smo primili pogodak sa samom početku utakmice i ponovno smo pali u zadnjoj četvrtini utakmice na fizičkom planu te tako kompromitirali nove bodove. Vjerujemo kako je svaka nova utakmica jedno novo iskustvo za dečke kojima su juniori podigli vrlo visoko letvicu.

Mlađi pioniri (U-13) su odigrali dvije vrlo teške utakmice u sklopu ZNS-a. U prvoj utakmici odigrana je vrlo efikasna utakmica protiv Lučkog, a konačni rezultat na semaforu svijetlio je  – 5:5! Pogocima Domagoja Jurjevića poveli smo već u samom ispitivanju snaga 2:0. Kada je Novoselec zabio za 3:0, pomislili smo da je pobjeda u našim rukama. Suparnik se budi i izjednačuje do kraja poluvremena. Pogocima Oroša i Gašparovića ponovno smo blizu pobjede, ali Lučko u zadnjih 5 minuta ide na sve ili ništa i rizik im se gotovo u potpunosti isplatio. Po bod svakome na kraju, a mi definitivno možemo više žaliti. U drugoj utakmici Sesvete su bile ipak prejake i pobijedile su s visokih 5:0 gdje je kobno bilo prvo poluvrijeme.

Limači (U-11) i dalje su bez poraza u ZNS-ovom futsal natjecanju. Ostvarene su dvije pobjede – 4:2 protiv Dubrave Tim Kabel i čak 11:0 protiv Sesveta gdje su se dečki razigrali do kraja. Briljirali su Toni Papić, Šime Bračić i Niko Koren u prvoj te Noa Juriša, Roko Čulina, Josip Purgar, Jurica Šnidarić i Luka Zlopaša u drugoj utakmici.

Kao i stariji pioniri, i naši zagići (U-9) su osvojili jedan bod u dvije utakmice. Dubrava Tim Kabel je bila bolja s 3:1 unatoč boljem ulasku ‘plavih’ i vodstvu od 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugoj utakmici se odvijala prava drama. Futsal Dinamo je dominirao terenom, ali teško je zabijao. Roko Skorić je ponovno briljirao s dva pogotka za dva vodstva. Kao što su i piniri vodili veći dio utakmice, tako su i naši dječaci rođeni 2011. i 2012. godine bili nadomak pobjede i mogu više žaliti od suparnika Sesveta za izgubljena dva boda. Odlični su bili i naši vratari; Viktor Balen i Niko Krešić, a Petar Fabijanić je definitivno unio živost u modru ekipu.

Naši najmlađi su nakon velikog niza pobjeda bili vrlo blizu poraza. Suočeni sa zaostatkom od 3 pogotka protiv Akademije Šimić dečki su izvukli maksimum uz veliku želju i borbu te fantastičnim golovima u režiji Balena i Vukovića režirali u zadnjim sekundama pravo malo čudo.

Čestitke svim našim kategorijama na odličnom vikendu!