Mlada momčad (U-18) Futsal Dinama predvođena trenerima Matijom Đulvatom, Jurajem Čošićem te Matom Čuljkom osvojila je 2. mjesto na jakom međunarodnom turniru koji se proteklog vikenda (9.-12. srpnja) održao u talijanskom gradiću Valeggio u neposrednoj blizini poznatog jezera Garda. Na turniru su osim naših mladića sudjelovali mnogi poznati talijanski klubovi, a od stranih vrijedi istaknuti brazilsku Praiu te portugalsku Benficu.

Naši mladići uspješno su započeli turnir uvjerljivom pobjedom nad momčadi Futsal Giorgione rezultatom 7:0, dok su u svom drugom nastupu zabilježili i prvi poraz 3:2 od brazilske momčadi Praia. Drugog dana turnira Dinamo je ostvario 100%-tni učinak pobjedama nad Napolijem (1:0) i Veronom (8:0). Posljednji  dan regularnog djela turnira Dinamo je zaključio porazom od momčadi Gonzata Cornedo (1:3), ali su bez obzira na taj poraz ostvarili plasman u polufinale gdje ih je čekala upravo Gonzata Cornedo.

Utakmica je počela u jakom ritmu te je Dinamo nakon samo par minuta zagospodario terenom, a prilike su se redale kao na traci. Pogodak Dinama visio je u zraku, ali nakon male neopreznosti naših mladića Talijani dolaze u vodstvo i s jednim golom prednosti odlaze na predah. Drugo poluvrijeme Dinamo je započeo visokim pritiskom koji je urodio plodom već u prvoj minuti drugoga dijela kada su preko svog najefikasnijeg igrača Luke Gašparinčića poravnali rezultat na 1:1. Četiri minute nakon izjednačujućeg pogotka, Danijel Dekanić na asistenciju Matije Uremovića odličnim udarcem matira talijanskog čuvara mreže i dovodi Dinamo u vodstvo. Samo nekoliko trenutaka kasnije Tomislav Špiljar nakon uigrane akcije posprema loptu u mrežu za konačnih 3:1 i plasman u finale. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja i Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju. Valja napomenuti kako je momčad u polufinalu i finalu vodio donedavni šef stručnog stožera seniorske momčadi Mate Čuljak, jer su Đulvat i Čošić bili primorani na povratak u Zagreb zbog održavanja izborne skupštine Kluba.

Dinamo se u finalu sučelio s još jednom momčadi koja ih je uspjela pobijediti u početnom dijelu turnira, momčad Praie. Na finalnoj utakmici okupilo se 200-tinjak gledatelja koji su napravili lijepu atmosferu u kojoj smo svi mogli uživati. Znajući da je protivnik iznimno napadački raspoložen,  Dinamo je pokušao visokim pritiskom spriječiti lagane udarce prema svojim vratima. To im je uspijevalo svega početnih 5 minuta kada iznimno pokretljivi i raspoloženi Brazilci dolaze u vodstvo preciznim udarcem s ruba 6 metara. Igrači Dinama nisu se ni snašli, a Praia je već došla do novog pogotka nakon suradnje dvojice brazilskih igrača koji su u nekoliko poteza izigrali cijelu obranu i poentirali za povećanje vodstva. Nekoliko minuta kasnije uslijedio je i treći pogodak nakon što se jedan od brazilskih igrača nepažnjom obrane našao sam ispred Dinamovog vratara i lakoćom povećao rezultat na 3:0. Pokušavajući na sve načine zaustaviti igrače Praie, Dinamovci su krenuli puno agresivnije ali to ih je koštalo neopreznog  prekršaja na svega 6 metara od svog gola što su Brazilci iskoristili i ponovo povisili vodstvo. Peti pogodak postignut je iz akumuliranog prekršaja s 10 metara, i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Dinamo se pokušao rezultatski vratiti u utakmicu uz pomoć golmana igrača, ali im to nije pošlo za rukom. Nakon jedne izgubljene lopte primili su i šesti pogodak na prazna vrata. Do kraja utakmice igrači Praiesu orijentirali su se isključivo na obranu i čuvanje stečene prednosti. Sve u svemu vrlo dobar turnir za naše momke, a pogotovo ako se uzme u obzir da su Brazilci stariji u prosjeku i više od godine dana. Nakon završetka susreta igračima Dinama uručene su pojedinačne srebrne medalje i pehar za osvojeno 2. mjesto. Čestitamo našim mladićima na ovom sjajnom rezultatu i sigurni smo kako će ih u budućnosti biti još i više.