Budućnost Futsal Dinama, dečki do 17 godina, u četvrtak su na jakom turniru u Splitu osvojili prvo mjesto, svladavši domaćina Split Tommy u finalu sa 6:4. Croatia Futsal Masters U-17 je natjecanje koje se sastoji od četiri turnira, a na kojima sudjeluje osam ekipa: Futsal Dinamo, Split Tommy, Nacional, Vrgorac, Futsal Aurelia, Brod, Crnica i Olmissum.

Nakon prvog Mastersa, odigranog u Vinkovcima (osvojio ga je Brod, a Dinamo je završio četvrti), u drugom je slavila naša ekipa! Treći Masters odigrat će se oko uskršnjih blagdana u Zagrebu, na kojem će domaćin biti Futsal Dinamo, a četvrti u Šibeniku.

Na turniru u Splitu, Futsal Dinamo je bio smješten u „dalmatinsku“ skupinu A s domaćinom Split Tommyjem, Vrgorcem i Olmissumom iz Omiša. U skupini B igrali su Nacional, Aurelia, Brod i Crnica.

Dinamo je u prvom kolu svladao Vrgorac s 2:1. Dominik Cvišić doveo je naše u vodstvo u 7., no već u sljedećoj minuti Vrgorac izjednačuje preko Marevića. Ipak, Dinamu pobjedu donosi Vrgorčanin Grbavac kojemu se pripisao autogol nakon pokušaja Matije Kanceljaka.

U drugom kolu Futsal Dinamo je s uvjerljivih 4:0 svladao Olmissum. Dinamo je poveo preko Frana Vukelića, a do kraja utakmice po dva pogotka zabio je Kanceljak i jedan Cvišić. S obzirom na pobjedu Vrgorca nad Splitom, Dinamo u zadnjem kolu nije od domaćina smio izgubiti s više od jednog gola razlike kako bi se plasirao u play-off.

Split Tommy je već u prvoj minuti došao do vodstva pogotkom Markiolija, no Dinamo je do 9. preokrenuo preko Cvišića i Vukelića. Ipak, Matulić u 9. postavlja za 2:2, a preokret splitovcima donosi Markioli u 12. U 16. Matulić poentira za svoj drugi pogodak i vodstvo Splita od 4:2.

U tim trenucima Dinamo je bio „van“ polufinala, budući da se očekivala pobjeda Vrgorca nad Olmissumom. No, u 18. minuti Mateo Mužar uspio je smanjiti na konačniha 3:4 i plasirati Dinamo u polufinale s prvog mjesta u skupini. Futsal Dinamo, Split Tommy i Vrgorac na kraju su imali isti broj bodova, ali je u međusobnoj tablici Dinamo imao gol razliku 5:5, Split 4:4, a Vrgorac 2:2.

U skupini B, prvoplasirana je završila Aurelia iz Vinkovaca s istim brojem bodova kao i drugoplasirani Brod, no Vinkovčani su slavili u međusobnom omjeru. Treća je završila Crnica s četiri boda, a posljednji Nacional s dva osvojena boda.

Stoga, Futsal Dinamo je u polufinalu išao na Brod. U polufinalu do vodstva su prvi došli Slavonci preko Sokolovića, no Dinamo brzim pogocima Cvišića i Mislava Martineca do poluvremena dolazi do preokreta. U nastavku utakmice Kanceljak je novim pogocima doveo Dinamo do velike prednosti, a do kraja su Brođanima zabili Mužar, Matija Tolić i Mateo Čekol za konačnih 7:3.

U drugom polufinalu Split je svladao Aureliju s 3:1 i pružio nam priliku za revanš za poraz u skupini. Dinamo je poveo u 2. minuti preko Čekola, mlađeg brata prvotimca Kristijana. Dinamo je bolje igrao i najbolji igrač i strijelac turnira Cvišić brzo poentira za 2:0. Split je smanjio preko Sučića, da bi Cvišić u samoj završnici prvog dijela iz kaznenog udarca pogodio na novo vodstvo Dinama od dva razlike.

Split je u nastavku brzo smanjio preko Rendića, no Kanceljak odmah pogađa za 4:2 futsal Dinama. Pitanje pobjednika riješio je sjajni Cvišić s dva pogotka pred kraj utakmice, čime je potvrdio kandidaturu za najboljeg igrača i strijelca turnira za sedam pogodaka, dok je šesti pogodak na utakmici za Dinamo zabio Kanceljak kojem je to ujedno bio i šesti pogodak na turniru.

„Iz Zagreba smo krenuli u 6 ujutro. Želio bih pohvaliti svih 11 igrača zbog ponašanja tijekom cijelog turnira. Odigrali smo vrhunski turnir, pogotovo ako znamo da smo nova ekipa, bez puno treninga iza sebe. Turnir smo otvorili tijesnom pobjedom protiv Vrgorca čime smo trasirali put prema finalu. Utakmica protiv Splita bila je finale prije finala. Nismo smjeli izgubiti s dva razlike, a Split je morao pobijediti kako bi prošao dalje. Na kraju je prošlo dobro za obje ekipe što je možda bilo i najpoštenije u odnosu na cijelu grupu. U polufinalu smo protiv Borda odigrali taktički na vrhunskom nivou. Igrali smo strpljivo i dočekal smo njihove greške i ostvarili smo vrlo laganu pobjedu. U finalu protiv Split Tommyja smo detektirali pogreške koje smo radili u skupini. Bilo nam je lakše jer smo znali njihove prednosti i mane. Moram pohvaliti organizaciju turnira i suđenje, sve je bilo na jednom visokom nivou. Čestitke svim igračima. Istina je da su neki malo iskočili, ali bez iti jednog igrača moje momčadi ovaj uspjeh ne bi bio moguć“, rekao nam je za kraj voditelj škole futsala Matija Capar.

Sljedeći Masters igra se na proljeće u Zagrebu.