
Osijek – Futsal Dinamo
Futsal Dinamo slavio je u trećoj polufinalnoj utakmici protiv Osijeka rezultatom 5:1 i tako smanjio zaostatak u seriji. Ništa nije ni blizu gotovo, novi izazov u Slavoniji čeka nas već u ponedjeljak, 19. svibnja, kada također moramo pobijediti i potvrditi ono što smo pokazali danas na terenu.
Treću polufinalnu utakmicu trener Matija Đulvat otvorio je s jednom promjenom u početnom sastavu. Klasično smo krenuli s Antom Piplicom na vratima, a ispred su bili Tihomir Novak, Luka Čop, Kristian Čekol te u vrhu napada Patrik Pasariček zamijenio je „požutjelog“ Mateja Horvata.
S centra su prvi krenuli domaćini, a Dinamo jako brzo dolazi do posjeda. Prvu priliku na utakmici kreirali su Čop i Pasariček. Njihovu prijetnju otklonila je obrana Osječana. Za bijelo-plave, prvi udarac uputio je Hozjan, a lopta odlazi pored vratnice.
Neven Zonjić našao se na drugoj strani u izglednoj prilici, no pogađa golmana Ricarda točno u glavu. Probala je obrana Osijeka izaći, a Gudasić krade loptu, šutira na gol, ali neprecizno. Igrač s brojem tri, Nikola kreira novu šansu u četvrtoj minuti. Odlično prolazi po desnoj strani i ovaj put pogađa za 1:0 vodstvo Plavih.
Dinamo je odmah krenuo i po drugi pogodak. Čop je imao dobru priliku, no vratnica spašava Osijek. Jeremy Bukovec se potom našao u prilici u šestoj minuti. Piplica je bio na mjestu.
Tihomir Novak je kreirao novu dobru priliku za Purgere. Oslobodio se svog čuvara na desnoj strani, ubacio loptu u golmanov prostor, a Pasariček malo kasni na dodanu loptu. Bukovec se koju minutu kasnije našao u novoj prigodi. Slovenski reprezentativac pogađa samo vanjsku stranu mreže.
Dinamo je zaradio prekršaj na nekih deset metara, Novak stariji izveo, a Čekol nažalost nije dobro zahvatio loptu. Iz daljine je probao Zonjić, ali ni njegov udarac nije bio precizan.
Brzu kontru Plavih vidjeli smo u 13. minuti susreta. U istom napadu pokušali su Čop, Čekol i Prgomet. Nažalost, golman je bio na nivou te je spriječio povećanje prednosti. Ponovno probleme Ricardu rade Prgomet i Tihomir Novak, ali lopta ipak neće u gol.
U 15. minuti, konačno novi zasluženi pogodak za Dinamo. Asistent je Tihomir Novak, a iz okreta je precizan Patrik Pasariček.
Vidjeli smo i Filipa Novaka u akciji. Dvije slične šanse, a rezultat se nije mijenjao. Pet minuta prije kraja, Čop radi šesti akumulirani prekršaj i daje Osijeku priliku za smanjenje prednosti. S deset metara šutirao je Domagoj Domjanović, no Piplica brani!
U 18. minuti Ivan Pavlić zaradio je žuti pa i crveni karton zbog prigovora te je od tog trenutka Piplica morao biti posebno oprezan na golu. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao te smo na pauzu otišli s rezultatom 0:2.

FOTO: Luka Capan
Nastavak susreta donio nam je visoki tempo. Prvu veću šansu potpisuje Neven Zonjić u 23. minuti, ali i Ricardo novu obranu. Uslijedio je show Filipa Novaka. Prošao je dva igrača, uputio atraktivni udarac, no golman je ponovno siguran.
Slobodni udarac za domaćine nije dobro iskorišten minutu nakon. Piplica je sačuvao mrežu netaknutom. U 25. minuti Luka Čop izlazi sam na golmana koji upisuje novu obranu, na odbijenoj se našao Čekol, no ni to nije urodilo plodom.
U 28. minuti vidjeli smo nekoliko odličnih obrana Piplice. Tri puta je izvrsno reagirao, a istaknut ćemo situaciju jedan na jedan s Denerom u kojoj je izašao kao pobjednik.
S druge strane, u stopostotnoj šansi našao se Neven Zonjić. On nije zabio, ali odmah par sekundi nakon, Mateo Mužar jest i to je 0:3 na semaforu.
Jeremy Bukovec zatim je stvorio izglednu priliku za domaćina. Brzo su loptu prenijeli sa svoje polovice na Dinamovu. Prvi udarac Piplica brani, a drugi Slovenac nespretno šalje iznad gola.
Što domaćin nije, Plavi jesu zabili. Kontru je povukao Novak, uposlio Čekola koji bez poteškoća postiže novi pogodak za 4:0 prednost Dinama.
Osijek je nakon novog primljenog gola uveo golmana igrača kako bi pokušali smanjiti prednost aktualnog prvaka Hrvatske.
Novi šok za domaćina, a strijelac je ponovno Mateo Mužar koji očito voli igrati protiv Osijeka. Ukrao je loptu na svojoj polovici i atraktivno iz voleja, bez gledanja, pogađa praznu mrežu za 0:5 u 32. minuti.
Igra se u posljednjim minutama uglavnom preselila na gostujuću stranu. Osijek je i dalje tražio rupu „s igračem više“, ali Dinamo obrana odrađivala je sjajan posao. Osijek je i dalje tražio rupu „s igračem više“, ali Dinamova obrana odrađivala je sjajan posao. Minutu i pol prije kraja, Josip Šalaj smanjuje rezultat na 1:5.
Dinamo je odigrao odlično, Dinamo je pobijedio, no ništa još nije gotovo. U ponedjeljak, 19. svibnja, čeka nas nova utakmica u kojoj moramo potvrditi današnju igru i vratiti se u Zagreb na majstoricu.
Vrsta utakmice: HMNL
Kolo: Polufinale (3. Utakmica)
Datum: 17.5.2025.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gradski vrt, Osijek
Gledatelja: 3400
OSIJEK KANDIT – FUTSAL DINAMO 1:5 (0:2)
Prvi sudac: Mario Lulić
Drugi sudac: Tonko Turica
Treći sudac: Krešimir Grgurević
Četvrti sudac: Tomislav Katinić
Delegat: Franjo Jelčić
Kontrolor suđenja: Ivan Novak
OSIJEK KANDIT: Riccardo Ditano, Andrej Pandurević, Cleiton Henrique Aparecido Ferreira, Everton De Souza Cardoso, Gordan Duvančić, Franko Jamičić, Matias Mijić, Josip Šalaj, Jeremy Bukovec, Domagoj Damjanović, Matheus Dener Micoski Lucas, Marin Sesar, Filip Petrušić, Nejc Hozjan, trener: Carmine Tarantino
FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Čop, Nikola Gudasić, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Patrik Pasariček, Lovro Cigler, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat
STRIJELCI: 0:1 Gudasić (4′), 0:2 Pasariček (15′), 0:3 Mužar (30′), 0:4 Čekol (31′), 0:5 Mužar (33′), 1:5 Šalaj (39′)
AKUMULIRANI PREKRŠAJI:
Osijek Kandit 9 (5+4)
Futsal Dinamo 9 (6+3)
ŽUTI KARTONI:
Bukovec (19′), Duvančić (24′), Cardoso (25′), Pandurević (25′) – OSIJEK KANDIT
Prgomet (5′), Pavlić (18′), Zonjić (25′) – FUTSAL DINAMO
CRVENI KARTONI: Pavlić (18′) – FUTSAL DINAMO
Budi uz svoj Futsal Dinamo
- Daj krila Leptirićima i osvoji medalje s Fujijem – tvoja donacija mijenja živote. Doniraj!
- Postani i ti Plavi prijatelj kluba. Saznaj kako se pridružiti kampanji za samoodrživi klub.
- Posjeti naš webshop, opremi se i s ponosom predstavljaj naš klub gdjegod išao.