Dinamova je momčad u sklopu osmine finala Kupa Hrvatske gostovala kod Squarea u Dubrovniku gdje je odigrana uzvratna utakmica. Upravo pobjedom protiv Dubrovčana u Sutinskim vrelima, Dinamo je započeo sjajne rezultate ovog proljeća. U dvorani Gospino polje Zagrepčani su izgubili 2:1 (0:0), ali to nije bilo dovoljno da bi Square sustigao  prednosti od 3:0 koju je momčad Dinama imala iz prve utakmice.

U samoj pripremi za ovu utakmicu Zagrepčani su znali da neće biti jednostavno plasirati se u daljnju fazu natjecanja , unatoč prednosti iz prvog susreta, a Dubrovčani su se nadali iznenađenju pred punim tribinama. Ipak Square je bio taj koji je morao trčati za rezultatom iz prve utakmice. To zasigurno nije bilo lako jer je Dinamo ovo proljeće pokazao veliku snagu i spremnost protiv svih dosadašnjih protivnika. Dok je dubrovačka momčad htjela sustići Dinamovu prednost, izabranici Miće Martića htjeli su nastaviti niz pobjeda koji ih je pratio još od prvenstvenog susreta protiv Alumnusa. Velika želja za pobjedom s obje strane i podjednaka duljina klupa garantirale su zanimljivu utakmicu. Zbog čvrstog otvaranja susreta, već u petoj minuti Dinamov Kristian Čekol zaradio je ozljedu udarcem koljena u leđa, zbog čega je morao napustiti igru. Bez obzira na trud domaćina za postizanjem pogotka, cijelo prvo poluvrijeme mreže se nisu tresle te je rezultat nakon prvih dvadeset minuta ostao na početnih 0:0. U drugom dijelu utakmice, Square je stvarao sve veći pritisak budući da je vrijeme teklo, a oni i dalje nisu bili niti blizu sustizanja rezultata prve utakmice. Pod tim pritiskom i griješe, te u 36. minuti susreta postižu autogol koji povećava ukupnu prednost zagrebačke momčadi. Iste minute trener domaće momčadi zove time out koji je, ako je suditi prema rezultatu, dobro utjecao na domaćine koji su do kraja utakmice uspjeli postići dva gola u posljednje dvije minute susreta i tako ovu utakmicu završiti s tri strijelca, ali rezultatom 2:1, još uvijek nedovoljnim za sprječavanje povijesnog plasmana Futsal Dinama u završnicu Kupa Hrvatske.

Bitno je naglasiti kako je ova utakmica imala i humanitarni karakter gdje je domaćin odlučio sav prihod od prodanih ulaznica uplatiti za liječenje 17-ogodišnje Karle Sentić, njihove sugrađanke.

Nakon ovog uzbudljivog sraza, dobili smo komentar kapetana Modrih, Matije Đulvata:

„Odigrali smo dobru utakmicu do zadnje minute. Žalimo za pobjedom, ali cilj je ostvaren i to je najbitnije. Bila je sjajna atmosfera, puna dvorana i napeta utakmica. Ovaj puta smo bili dobri bez obzira na poraz.“