Futsal Dinamo nastavio je s odličnim igrama u HMNL-u. U utakmici 13. kola pobijedili su Osijek u Zrinjevcu 5:1. Plavi su odigrali sjajnu utakmicu, kontrolirali veći dio susreta i zasluženo iz grada na Dravi nose sva tri boda. Do pobjede su nas još jednom poveli naši pivoti te Ante Piplica.

Dinamo je u utakmicu ušao onako kako ju je momčad i najavila. Prije reprezentativne stanke idu po nove bodove! I počelo je savršeno. Iako smo se pitali hoće li večeras od prve minute igrati Luka Perić ili Mihovil Prgomet, koji je fantastično odigrao protiv Sqaurea, trener Matija Đulvat dao je prednost našem broju devet. I Perić je dobiveno povjerenje odmah opravdao. U prvoj minuti susreta trese mrežu Osijeka za 1:0.

Nakon toga slijedi nekoliko pokušaja Osijeka, ali Ante Piplica je siguran na svojim vratima. Prvu veliku priliku imao je Osijek u šestoj minuti kada nakon jako dobre akcije pogađaju vratnicu. Dinamo je odmah uzvratio, pokušao je Danijel Dekanić iz daljine, ali lopta ide pokraj gola. I u sljedećih par minuta vidjeli smo pokušaje s obje strane, ali nijedan nije ozbiljno ugrozio vratare. U devetoj minuti Osijek dolazi u napad i preko Andreja Pandurevića zabija za 1:1. Bio je to period u kojem je domaća momčad bila bolja i konkretnija. Nakon niza napada domaćina, koje je uspješno rješavao Piplica, vidjeli smo udarac Dekanića koji ide pokraj gola. Matija Đulvat zove time-out kako bi smirio svoju momčad. I u tome je uspio.

Plavi su vratili loptu pod svoju kontrolu i prvi pokušaj Plavih bio je udarac Filipa Novaka s devet metara. Brani Mateo Rončević, ali lopta odlazi u korner. Izvodi ga F. Novak, pronalazi Matea Mužara, no Rončević još jednom brani. Srećom, lopta se od njega odbija samo nazad do Mužara, on ju ostavlja Nevenu Zonjiću koji u 17. minuti prekrasno zabija za 2:1. I bila je to, čini se, Zonjićeva minuta jer je vrlo brzo fantastično pogodio u rašlje za 3:1. Do kraja prvog dijela pokušavali su Toni Vučković, Perić i nekoliko puta Kristian Čekol, ali rezultat se nije mijenjao. Osijek – Futsal Dinamo 1:3.

Kako je završilo prvo poluvrijeme, tako je krenulo i drugo. Futsal Dinamo bio je bolja momčad na terenu. To se potvrdilo u 24. minuti. Zonjić je pokušao, golman obranio, Osijek kreće s prijenosom lopte na Dinamovu polovicu, no sjajni Zonjić krade loptu i kreće u solo akciju. Puca sa sedam metara i zabija za svoj hattrick.

Dinamo je nastavio pritiskati s nekoliko novih pokušaja, ali rezultat se nije mijenjao. Pokušali su Bijelo-plavi u nastavku i s golmanom igračem što su Plavi iskoristili na najbolji mogući način. Piplica je svojim prvim pogotkom u Dinamovom dresu u 35. minuti povećao prednost Plavih na 5:1.

Dinamo nije stao ni nakon toga, prijetili su Postružin i Novak, ali neprecizno. Osječani su vratili golmana u igru i imali još par prilika, ali rezultat ostaje isti. Futsal Dinamo ostvario je svoj cilj i na reprezentativnu stanku ide mirniji i s nova tri boda. HMNL se za Plave nastavlja 11. veljače kada u goste dolazi Vrgorac. Ulaznice za tu utakmicu dostupne su u Bad Blue Boys Fan Shopu (Ilica 37).

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Domagoj Damjanović, Vanja Blagojević, Nebojša Popović, Christopher Floisand Moen, Jakov Jurišić, Filip Petrušić, Matej Špijonjak, Gustavo Canuto Dos Santos, Marin Sesar, Vinicius De Araujo Rodrigues, trener: Saša Voldin

FUSTAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 0:1 Perić (1′), 1:1 Pandurević (12′), 1:2 Zonjić (17′), 1:3 Zonjić (17′), 1:4 Zonjić (24′), 1:5 Piplica (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 8 (4+4), Futsal Dinamo 6 (3+3)