Intenzivan i bogat gradski derbi imali smo prilike gledati u Domu Sportova. Futsal Dinamo bio je bolji od Uspinjače s visokih 8:3!

Iako rezultat ne sugerira takav razvoj događaja, bila je ovo izrazito napeta utakmica, barem do zadnjih 10 minuta. Već  krajem prve minute Uspinjača je povela. Nakon jednog nesigurnog pasa u zadnjoj liniji Dinama, Mislav Banek je odapeo i s velike udaljenosti prevario Gorana Škorića. Dinamu je trebalo manje od minute da izjednači. Kombinacija nakon prekida između Penave, Matoševića i Capara  kao strijelca završila je iza leđa suparničkog golmana Kristijana Cingulina.

Već u petoj minuti, Uspinjača je došla do još jednog vodstva. Sjajnu solo akciju pogotkom je okrunio Ivan Obšivač. Dinamo je pritisnuo goste, ali dvije šanse Sadata Ziberija nisu pronašle put do mreže. U šestoj minuti, na iznenađenje svih prisutnih, Uspinjača je povećala prednost. Nakon jedne dubinske lopte, Obšivač je ostao nečuvan i jednostavnim efejem zaobišao Gorana Škorića za 1:3 na samom početku utakmice.

U osmoj minuti došlo je do prvih iskri na terenu –  Penava i Obšivač zaradili su žute kartone nakon naguravanja koje je bilo posljedica oštrog starta na Matoševiću. U osmoj minuti Dinamo se približio kada je na Caparovu asistenciju poslije prekida Penava smanjio vodstvo. Već u idućoj minuti, Capar je upotpunio svoj hat-trick asistencija, a Matošević je svojom vratio stvari na početak. Semafor je pokazivao 3:3, a publika je zbilja imala šansu svjedočiti sjajnoj utakmici.

Minutu iza toga Matošević je imao šansu poentirati nakon povratne lopte, ali Uspinjača je imala sreće i rezultat je ostao isti. Promašene šanse Kristijana Čekola i Penave činile su gledatelje nervoznim jer Dinamo je pokazivao mnogo više u samoj igri, ali je strasti primirio drugi gol Matoševića koji je u 17. minuti označio veliki Dinamov preokret i vodstvo s kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu gledali smo relativno mirniju utakmicu s manje intenziteta, s nekoliko šansi Dinama koje nisu donijele prijeko potrebno povećanje prednosti. U 31. je započeo Dinamov tsunami i segment od malo više od minute u kojima je Dinamo postigao čak tri gola. Najprije je Matošević poslije krasne kombinacije lobao gostujućeg vratara, da bi samo par sekundi nakon toga Grbeša oduzeo jednu loptu i poentirao za novi pogodak Plavih. Nepunu minutu iza toga, najbolji Dinamov strijelac u prvenstvu postiže i drugi gol zaredom čime se Dinamo odvojio na nenadoknadivu prednost.  Do kraja utakmice Uspinjača je pogodila spoj stative i prečke, da bi dvije minute prije kraja susreta Matej Horvat nakon sjajnog izbačaja na šut pogodio za konačnih 8:3. Valja napomenuti i kako je Mihovil Prgomet u posljednjoj minuti susreta zaradio žuti karton.

Naš klub je upisao tri bitna boda, a idući susret igramo već za tjedan dana u Dubrovniku nakon MNK Squarea.