U vrlo lijepoj atmosferi sportske dvorane u Rugvici pred oko 500 gledatelja, odigran je derbi kola II HMNL Sjever, u kojem je do jučer stopostotna Rugvica dočekala Futsal Dinamo. Početak utakmice pripao je Futsal Dinamu, koji se od prve sekunde utakmice postavio agresivno te tako pokazao da bez kalkulaciju ulazi u dvoboj za prvo mjesto.
Prvu prigodu imao je Šokota, ali je sudac poništio njegov zgoditak, presudivši pogrešno izvođenje udarca iz kuta. Nakon njega i Pavlović je prijetio vrataru domaćih Švigiru, ali nije pogodio za vodstvo plavih. Nedugo zatim u petoj minuti Futsal Dinamo je poveo preko Stipića na asistenciju kapetana Đulvata. No, prednost Dinama nije dugo trajala, već u sljedećoj minuti Rugvica sretno izjednačuje preko Majića.
U istoj minuti Šokota zabija za novo vodstvo gostiju i to ponovno na asistenciju Đulvata. Na novi pogodak gledatelji su čekali sve do 10. minute kada Pavlović zabija treći Dinamov pogodak na asistenciju Pezelja, a samo minutu kasnije 44-godišnji Donald Suvajac iz Rugvice zabija gol glavom iz kornera, što je stvarno rijetkost u futsal utakmicama. Nakon smanjenja rezultatskog minusa Rugvica je pritisnula Dinamo te je Šikić imao dvije vrlo dobre prilike, a vratar Škorić ostao je priseban. U tim trenutcima Rugvica je dobro pritiskala Dinamo, a obrana gostiju zbog opterećenosti akumuliranim prekršajima nije mogla dovoljno agresivno odgovoriti. Ipak, Futsal Dinamo je na odmor otišao s prednosti od 4:2 nakon drugog pogotka Pavlovića u 18. minuti.
U drugi dio susreta Futsal Dinamo ušao je koncentrirano i agresivno te je već nakon tri minute igre u nastavku Grgić pogodio za 2:5. Vrijedi istaknuti kako je Dinamo na poluvremenu ostao bez iskusnog dvojca Šokota-Purgar koji zbog ozljede nisu više ulazili u igru. Nakon nekoliko propuštenih prigoda Dinama, sudac Borojević dosuđuje kazneni udarac za Rugvicu. Sigurni Duvnjak zabija sa šest metara za 3:5 i vraća utakmicu u neizvjesnost. Rugvica je potom uvela petog igrača i pokušala pritiskati Dinamo, ali nisu se ozbiljnije približili vratima raspoloženog Škorića. Rizik u igri Rugvice kaznili su Pezelj i Huzjak nakon dvije ukradene lopte te su sa svoje polovice poslali loptu u praznu mrežu za konačnih 3:7. Bila je ovo vrlo dobra predstava Futsal Dinama još ako uzmemo u obzir ozljede koje su opteretile igrače i kaznu treneru Čuljku, igrači su pokazali čvrst karakter.
Futsal Dinamo: Škorić G., Bešlić, Grgić, Đulvat, Novačić, Čošić, Pavlović, Stipić, Šokota, Purgar, Huzjak, Jelušić, Pezelj, Škorić V.,
Futsal Dinamo je sada lider II HMNL Sjever s bodom više od Rugvice, a već u srijedu 26. studenog očekuje ih novi izazov, u četvrtfinalu kupa regije Sjever, Dinamo je domaćin Kozakivu jedinoj ekipi koju do sada nisu uspjeli pobijediti.
Prije toga Uprava i igrači Futsal Dinama pozivaju sve svoje članove i navijače da im se pridruže u zajedničkom druženju i predstavljanju škole futsala koja će se održati u nedjelju (23. studenog) od 15 sati u shopping centru Westgate. Naši navijači imati će prilike popričati s igračima i upravom, a sva djeca moći će sudjelovati u pokaznim treninzima i igrama.
U prostoru shopping centra ujedno ćete moću kupiti suvenire Kluba i postati ponosnim članom, a svi naši članovi uz predočenje iskaznice mogu konzumirati sve vrste pizza po promotivnim cijenama u restoranu PIT STOP koji se nalazi u shopping centru Westgate.
Provedite nedjeljno popodne uz druženje i vježbanje s igračima Futsal Dinama!