Prva polufinalna utakmica doigravanja za prvaka Hrvatske u kojoj su se susreli FC Split Tommy i Futsal Dinamo dobila je pobjednika nakon 50 odigranih minuta. Tommy je još jednom u ovoj sezoni slavio nad Dinamom, ovaj puta na domaćem terenu SD Gripe rezultatom 7:6 nakon produžetaka.
Futsal Dinamo je u Split doputovao bez ozlijeđenih Franje, Majića i Pezelja. Pred ovu utakmicu, Split je bio veliki favorit na papiru, no modri su s velikim samopouzdanjem i željom za pobjedom krenuli na ovo gostovanje, što su skoro naplatili trijumfom u Splitu.
Zagrebačka je momčad od početka utakmice stvarala probleme domaćinima. Hrvoje Penava u prvoj minuti promašuje priliku za postizanje pogotka, Dinamo stvara pritisak, no i Split stvara svoje šanse. Grcić puca po golu, no brani sjajni Goran Škorić. Sljedeću minutu Bajrušović dodaje Grciću kojemu ovoga puta gol zatvara Nikola Perković. Matej Horvat iz kornera dodaje Davoru Kanjuhu čiji šut blokiraju igrači Splita. Dinamo je nakon pet minuta igre počeo popustio pritisak, a Split je sve bolje izgledao na terenu. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja na obje strane, loptu iza leđa Ive Jukića šalje Matej Horvat i postiže prvi pogodak na utakmici. Split je nakon primljenog pogotka krenuo još više na Dinamov gol i stvorio puno šansi. Prvo Grcić nije zahvatio odličnu loptu pred Dinamovim vratima, nakon toga šanse nisu realizirali Bajrušović pa Suton te Genario. Nervozu domaćina kaznio je u 18. minuti Nikola Perković kada je primio loptu Horvata te ju šalje u mrežu Splita za 0:2. Split pokušava uhvatiti priključak, ali Goran Škorić je još jednom na visokom nivou. Penava na samom kraju poluvremena gubi loptu pred Jukićevim šestercem i ne uspijeva iskoristiti šansu za još jedan pogodak.
Nakon povratka iz svlačionica, Split je i dalje stvarao šanse za pogotke, ali bez realizacije. Prvi pogodak postigli su u 23. minuti, nakon pogreške Perkovića koju je kaznio Davi. Tri minute nakon toga Jelovčić u solo akciji izjednačuje rezultat, a već sljedeću minutu odvodi Split u prvo vodstvo na utakmici. Treći pogodak kao da je bio hladan tuš za Modre koji su olako gubili lopte, a pad njihove koncentracije treći puta kažnjava Jelovčić i podiže rezultat na 4:2. Unatoč gubitku prednosti, Dinamo se nije predao. Ubrzo nakon primljenog pogotka, odličan volej Davora Kanjuha završio je u rašljama Jukićevog gola za 4:3. Dinamo traži pogodak za izjednačenje kako bi otišli u produžetke te uvodi igrača-vratara, Horvata, koji prolazi po desnoj strani i asistira Ziberiju za izjednačenje koje je utakmicu odvelo u produžetke.
U prvih pet minuta nastavka obje momčadi su ušle s pet akumuliranih prekršaja. Već nakon dvije minute Penava postiže pogodak i dovodi Dinamo u prednost. Nedugo nakon pogotka, Ziberi izlazi sam pred vratara Splita, puca, ali Jukić brani. Ni minutu nakon Penavinog pogotka, Genario nakon individualne pogreške Dinamovog igrača postiže pogodak za izjednačenje. Vrlo brzo nakon toga šesti prekršaj Dinama na sredini terena značio je kazneni udarac s 10 metara kojeg je realizirao Davi. Posljednja minuta prvog dijela produžetaka ipak je bila sretna za goste kada Ziberi prolazi po desnoj strani i dodaje loptu u šesterac za Perkovića koji pogađa za 6:6. Drugi dio produžetaka i šesti prekršaj Splita dao je vidno umornoj Dinamovoj momčadi šansu da još jednom postignu prednost. Kanjuh je pucao, ali je pogodio stativu. Ubrzo je Neto odveo Tommy do konačnog rezultata 7:6. Dinamo nije uspio u posljednjoj minuti postići još jedan pogodak iako je imao barem dvije odlične prilike, od kojih je jedna završila na stativi, a drugu sjajno brani kapetan Hrvatske reprezentacije Ivo Jukić.
Ovo je ipak bila prva utakmica polufinala za prvaka Hrvatske, a gledatelji su mogli uživati u odličnom futsalu. Split je na domaćem terenu odnio pobjedu minimalnom prednošću nakon produžetaka, a Dinamo može žaliti za propuštenim prilikama. Idući vikend nas očekuje uzvratna utakmica u Zagrebu koja se na žalost igra pred praznim tribinama, mi vjerujemo da naši igrači imaju još puno toga za pokazati.