Futsal Dinamo remizirao je u ŠD Jelkovec protiv Alumnusa u derbiju s osam golova (4:4). S obzirom na to da je Crnica svladala Square, Dinamo je pao na četvrto mjesto. To znači da će nam suparnik u četvrtfinalu biti splitski Universitas.

Vrlo dobro prvo poluvrijeme

Dinamo je jako dobro otvorio utakmicu. Jakov Mudronja i Filip Novak imali su dobre šanse nakon sjajnog prodora Nikole Badrova, ali Mario Modrušan bio je spreman. Uskoro je zaprijetio i Hrvoje Penava, a domaćin je uzvratio preko Darija Markića. Rezultat se nije mijenjao sve do sredine prvog dijela. Tada se Mudronja lijepo izborio za loptu, proslijedio ju do Daniela Matkovića koji pronalazi Matea Mužara na drugoj stativi.

Već u idućoj minuti Ivan Penava je sjajno pucao iskosa, ali je Mario Herceg uspio loptu skrenuti u gredu. Ipak, u idućem napadu nije bilo spasa. Izgubljena lopta na centru i polukontra domaćina dovela je do udarca Markića s 12 metara koji odsjeda u mreži. Dinamo nije klonuo i nagrada je uskoro stigla. Kristian Čekol ispremiješao je domaću obranu s nekoliko lažnjaka. Pucao je, a lopta se odbila do Mihovila Prgometa koji je zabio za prednost Dinama na poluvremenu.

Šok u deset sekundi

Na početku drugog poluvremena Dinamo je mogao povećati prednost, ali ni Mudronja ni Penava ni Novak nisu našli put do mreže. To se uskoro osvetilo. Opet kontra Alumnusa i opet Markić koji udarcem špicom gura loptu ispod Dinamovog golmana. Tek što su krenuli s centra, Modri su izgubili loptu i Ivan Penava je zabio za preokret.

Futsal Dinamo je u narednim minutama imao nekoliko lijepih prilika za stići do izjednačenja. Najbolja je bila ona kad je s nekoliko brzih dodavanja isprve izigrana obrana Alumnusa, ali Modrušan brani udarac Čekola s dva metra. Modri su uveli i golmana igrača, ali do gola je u tom poretku snaga prvi stigao domaćin. Duga lopta završila je u posjedu Brune Kovačića koji povisuje na 4:2.

Naša momčad nije se predavala i to joj se isplatilo. Za 4:3 pogodio je Penava s markerom na leđima. S lijeve strane je prevario golmana i pucao u prvi kut. Minutu prije kraja Novak je nakon lijepe akcije pogodio gredu, ali se iskupio 30-ak sekundi prije kraja. Tad je jedan višak sjajno iskoristio i zakucao loptu u mrežu za konačnih 4:4.

Dinamo će igrati protiv Universitasa

Ovakvi rezultati u posljednjem kolu znače da je Dinamo s trećeg pao na četvrto mjesto. U četvrtfinalu ponovno će igrati protiv Studenata, ali ovog puta onih iz Splita – AFCU Universitasa. Prva utakmica igra se u Zagrebu, a druga u Splitu. Igra se po starom formatu u kojem dalje ide ekipa koja prva stigne do dvije pobjede.

> Kalendar natjecanja za 2021. godinu

U eventualnom polufinalu, Modri će ići na boljeg iz ogleda između Olmissuma i Squarea. Preostali četvrtfinalni parovi su Novo Vrijeme – Vrgorac i Crnica – Alumnus. Prva utakmica igra se između 16. i 18. travnja, uzvrat tjedan dana kasnije, a eventualna treća utakmica tri dana nakon druge.