Dinamo je upisao prvu pobjedu protiv Puli ove sezone te izjednačio polufinalnu seriju. Izborene su dvije utakmice u Zagrebu, u našem Domu sportova pred domaćim navijačima. Napunimo Dvojku i zajedno izborimo još jedno finale!

Utakmica u Puli započela je punom brzinom. Već u prvoj minuti priliku je imao igrač koji je nedostajao prošli put, Kristijan Čekol, ali je njegov pokušaj prošao pokraj lijeve stative. S druge strane, prvu priliku je u trećoj minuti imao drugi reprezentativac, David Mataja, no i on nije bio dovoljno precizan.

U istoj minuti, domaćini dolaze do ranog vodstva. Još jedan član hrvatske reprezentacije, Niko Vukmir, postiže pogodak za 1:0 i slavlje domaćina u drugom polufinalnom susretu. Puležani nisu ni završili s proslavom gola, a Dinamo dolazi do izjednačenja. Plavi devet, Luka Perić, postiže odličan pogodak na asistenciju Tihomira Novaka te utakmicu vraća na početak.

Minutu nakon, zeleno-žuti pokušavaju ugroziti gol Piplice preko Chusa, no bezuspješno. Neven Zonjić imao je odličnu priliku za preokret, ali njegov udarac obrana skida s gol crte. Nakon njega, pokušao je i Mateo Mužar solo prodorom te puca također neprecizno pored gola.

U osmoj i devetoj minuti, Puležani par puta prijete na gol Ante Piplice. Najopasniji udarac uputili su Tchaptchet i Echeverry, ali niti jedan od njih nije uspio ugroziti Dinamovog vratara.

Nakon par minuta bez prijetnji s obje strane, Kristijan Postružin i Filip Novak izašli su sami pred golmana Pule i stopostotna prilika na kraju je otišla u nepovrat, odnosno Gozi odlično brani našem igraču s brojem 99 na leđima.

U 13. minuti Kristian Čekol pokušava izvana, a onda s druge strane Stefano Galešić radi problem Plavima. Prvi udarac završio je na stativi, a drugi uspješno brani Piplica. Do kraja poluvremena najizgledniju priliku imao je Grillo kojemu je Mužar odlično ušao u blok te spasio svoju mrežu. Plavi su posljednju priliku prije zvižduka imali preko Čekola, no ipak je semafor ostao na 1:1.

Početne minute drugog poluvremena otvorile su devetke s obje strane. Tchaptchet je imao svoju šansu po svojoj strani, a Perić svoj klasični pokušaj iz okreta nije uspio pretvoriti u zgoditak. U 23. minuti odličnu priliku imao je i Filip Novak koji se ponovno našao sam pred golom domaćina no ni taj pokušaj nije donio promjenu rezultata.

Od 25. minute zabilježili smo nekoliko pokušaja Pule. Pokušavali su Chus, Dean Moravac i David Mataja, ali Piplica se nije dao smesti.

Nakon toga, Plavi su pokušavali dva puta preko Matea Mužara koji prvo nije iskoristio dugu loptu Postružina, a onda ni pokušaj s vrlo teške pozicije, odnosno s poda. Minutu kasnije, Piplica izlazi kao pobjednik u situaciji jedan na jedan protiv Echeverrya te možemo tu obranu uvrstiti u jednu od ljepših s ovog susreta.

U 34. minuti Neven Zonjić imao je dvije odlične prilike, no obje brani Gozi. Ipak, uporni Zonjić je ipak postao heroj utakmice. Odličnu asistenciju poslao je Čekol, a on pogađa za preokret i vodstvo Dinama u Puli.

Pula je u zadnjim minutama “visila” pred Dinamovim golom tražeći put do novog izjednačenja. Dinamova obrana odlično je određivala posao pa i nakon uvođenja golmana igrača domaće momčadi. Moramo istaknuti odličan pokušaj Filipa Novaka iz voleja te škarice Kristijana Postružina s polovice terena. Do kraja utakmice, Plavi su ostali skoncentrirani,  upisali prvu pobjedu nad Pulom ove sezone te vratili polufinalnu seriju na egal.

Ovom pobjedom izborili smo i drugu utakmicu u Domu sportova pred našim navijačima. Prva je na rasporedu već u petak, a svoju ulaznicu već sada možeš nabaviti na CoreEventu.