Futsal Dinamo proljetni će dio sezone otvoriti s dvije utakmice osmine finala Hrvatskog kupa protiv MNK Kijeva iz Knina. Očito je kako je legendarna Kutija Šibica (SD Trešnjevka) rezervirana za dalmatinske klubove. Tako ćemo danas od 16 sati dočekati goste iz Kraljevskog Grada, nakon što su nam se ovdje suprotstavili Vrgorac i Split Tommy.
Kao što smo već ranije pisali, prvi put Dinamo u dvomeč osmine finala ulazi kao favorit. Iako je Kijevo po koeficijentu jači, te stoga igra uzvrat u svojoj dvorani, Plavi su po svim mjerilima bolji za klasu. Iza nas je odlična polusezona, u kojoj smo osvojili šest bodova više u odnosu na godinu ranije, te još jedan uvjerljiv trijumf u regionalnom kupu.
Odlične partije omogućile su našem Davoru Kanjuhu poziv u hrvatsku reprezentaciju, za koju je debitirao golovima Mađarskoj i Nizozemskoj. Uz njega, u zadnjoj akciji naše najbolje selekcije sudjelovali su i Kristijan Grbeša, Vedran Matošević i Matej Horvat, sva trojica sa zapaženim ulogama.
Sjajnu formu iz prve polusezone Dinamovci su održavali i na zimskim turnirima, a posebno su dobri bili na Kutiji Šibica. Stoga u susrete protiv Kijeva sigurno neće ući uspavani nakon blagdana. Dapače, još ih jače motivira nastaviti u odličnom ritmu s kraja prošle godine, ali imaju i još motiv više.
Naši dečki gore od želje za iskupljenjem za poraz u ovoj mitskoj dvorani od Splita. Zato će se protiv Kijeva svi bacati na glavu, te pokušati stići do uvjerljive prednosti uoči uzvrata za tjedan dana.
Dok je Zagreb prekriven snijegom, a temperatura se zadnjih tjedan dana rijetko penje iznad nule, mi znamo koji je najbolji način za zagrijati dušu i tijelo. Kutija će danas sigurno gorjeti, a nama treba svaki čovjek u pohodu na novi trijumf. Zato dođi na tekmu, učlani se u klub, i ponesi Dinamov šal. Razlog je jednostavan – počinje Dinamovo proljeće!
Kup je naš!
Dinamo – to si ti!