Osijek i Futsal Dinamo odigrali su neriješeno (3:3) u dvorani Zrinjevac u Osijeku. Zamalo se ponovio scenarij iz posljednje dvije utakmice. Domaćini su poveli, a Dinamo je u samoj završnici došao do vodstva. Međutim, Osječani su u igri s golmanom-igračem u posljednjim trenucima stigli do važnog boda u borbi za ostanak.

I u petoj utakmici u 2021. Dinamo je prvi primio pogodak. Nakon pokušaja s obje strane, Osječani su izigrali Plave po lijevoj strani naše obrane, a na suprotnoj stativi našao se Denis Šimašek i zabio za vodstvo domaćina. No, Dinamo je brzo uzvratio. Nakon akcije iz kornera, Kristian Čekol se sjajnim lažnjakom oslobodio čuvara i ljevicom odapeo u sami kut gostujućeg gola.

Ipak, Osječani su do poluvremena ponovno došli do prednosti. Zabio je domaći Brazilac, Viktor Hugo da Silva. Blizu izjednačenju Purgeri su bili u zadnjoj minuti poluvremena, kada je udarac Kristijana Grbeše nakon slobodnjaka otišao kraj gola.

Nastavak utakmice Dinamo otvara odlično, s velikom prilikom Čekola. U drugom djelu Dinamo je bio puno bolja momčad na terenu. Izjednačili smo sredinom nastavka. Prvo je Jakov Mudronja izbio sam pred golmana, zaobišao ga, no pogodio je blok domaćina. No, u nastavku akcije Daniel Matković ponavlja akciju, zaobilazi golmana domaćina, ali ovaj put pogađa u mrežu za 2:2.

Dinamo je nastavio pritiskati. Hrvoje Penava propustio je jako dobru šansu, a onda je i Nikola Badrov pronašao Matkovića na drugoj strani koji puca kraj gola. Matković je potom imao odličan solo-prodor, ali udarac mu je otišao preko vrata domaćina. Nakon serije udaraca Dinama, u 39. stigli smo do vodstva. Domaćini su igrali s golmanom-igračem, Badrov je oduzeo loptu igraču Osijeka, i zabio u praznu mrežu za 3:2.

Bili smo jako blizu pobjede i scenarija iz posljednje dvije utakmice, no Osječani su uspjeli izjednačiti 13 sekundi prije kraja preko golmana-igrača.

Slijedi reprezentativna pauza pa utakmica protiv Vrgorca u Zagrebu.