Futsal Dinamo izgubio je u utakmici 15. kola HMNL-a odigranoj u Sportskoj dvorani Dubrava od Uspinjače Gimke rezultatom 3:1. Plavi su se vratili nakon zaostatka od 1:0, ali domaćini u posljednjoj minuti susreta postižu dva pogotka i odnose sva tri boda.

Ali očajavanja nema, okrećemo se novom kolu kojeg igramo 23. veljače u Dvojci protiv makarskog Novog vremena.

Kao što se i očekivalo, bila je ovo tvrda utakmica od samog početka. Dinamo je od prvog sučevog zvižduka krenuo s pritiskom prema vratima gradskog rivala, ali prave prilike nije bilo sve do pete minute kada Neven Zonjić udara prema golu Uspinjače. Lopta nažalost odlazi pokraj vrata. Nedugo nakon toga, još jedan pokušaj Dinamovog pivota, ali ovog puta brani vratar Uspinjače, Marko Vuković. I treći ozbiljniji pokušaj za Dinamo bio je Zonjićevo djelo. Bila je to akcija iz kornera, ali još jednom, neprecizno. Nakon pet odigranih minuta, Plavi su napravili četiri akumulirana prekršaja.

Prvu priliku Uspinjače Gimke vidjeli smo u sedmoj minuti utakmice. Vinko Vardić dolazi pred Piplicu koji ostaje siguran i ne dopušta promjenu rezultata. Bila je to minuta u kojoj su Dinamovi igrači dopustili protivniku da se razigra jer su vrlo brzo imali još dvije prilike. Prva odlazi pokraj gola, drugu brani Ante Piplica. Nova velika prilika za Dinamo u 10. minuti. Nikola Gudasić iz daljine je potegnuo, ali lopta je zatresla stativu. A iako je Dinamo nizao udarce i pokušaje, Uspinjača Gimka dolazi do vodstva preko Brune Kovačića u 15. minuti.

U 19. minuti prvog dijela vidjeli smo sjajnu akciju Plavih. Postružin ostavlja loptu Čekolu, ali golman Uspinjače ima novu odličnu intervenciju i ne dopušta da kombinacija dva Kikija dovede Dinamo do izjednačenja. Do kraja prvih 20 minuta, Dinamo je imao još nekoliko prilika, ali najozbiljnija je bila pred sam kraj poluvremena kada Čekol dodaje Periću koji je jedan na jedan s golmanom. No, još jednom Vuković brani i ne dopušta promjenu rezultata.

U drugom dijelu susreta nije se puno toga promijenilo. Futsal Dinamo napadao je i pokušavao sa svih strana, ali udarci, ili su bili neprecizni, ili ih je branio vratar Uspinjače Gimke. Pokušavali su redom Zonjić, Gudasić i Filip Novak, ali svi bezuspješno. Sve do 31. minute kada Čekol pri izvođenju auta fantastično pronalazi Antonia Konsua koji zabija za izjednačenje.

I nakon postignutog pogotka, igrači Futsal Dinama nastavljaju pritiskati, ali nažalost, taj pritisak nije dovodio do novih pogodaka. Nekoliko minuta prije kraja utakmice, Uspinjača Gimka uvodi golmana igrača, ali Dinamo to uspješno rješava i nastavlja s pritiskom. Plavi su ponovno promašili nekoliko zicera i to je vrlo brzo došlo na naplatu. Vratar Uspinjače nakon još jedne obrane pronalazi svog kapetana Maria Crnčevića koji je ostaje sam pred Piplicom i koji zabija za novo vodstvo svoje momčadi. To je natjeralo trenera Đulvata da u igru uvede golmana igrača, ali odmah u prvom pokušaju Plavi gube loptu, a golman Uspinjače Gimke Vuković zabija za konačnih 3:1.

Plavi se danas u Dubravi nisu uspjeli vratiti na pobjedničke staze, ali to će pokušati već u sljedećem kolu kada u Dvojku Doma sportova dolazi makarsko Novo Vrijeme (23. veljače, 20:00). Ulaznice za tu utakmicu dostupne su u BBB Fan Shopu (Ilica 37) i online, putem CoreEventa.

Vrsta utakmice: HMNL
Kolo: 15. kolo
Datum: 17.2.2024.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Dubrava, Zagreb
Gledatelja: 200

USPINJAČA GIMKA – FUTSAL DINAMO  3:1 (1:0)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Mateo Videc
Četvrti sudac: Marijana Orešić
Delegat: Željko Trdišević
Kontrolor suđenja: Darko Štimac

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Filip Kosor, Bepo Paus, Bruno Kovačić, Mario Crnčević, Bruno Jakovljević, Franjo Matković, Lovro Cigler, Vinko Vardić, Niko Tolj, Martin Šundov, Lukas Mlinarić, Mario Babić, Branko Artić, trener: Dino Kovač

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 1:0 Kovačić (15′), 1:1 Konsuo (31′), 2:1 Crnčević (40′), Vuković (40′)