U pretposljednjoj utakmici 14. kola HMNL-a Futsal Dinamo i Vrgorac podijelili su bodove u uzbudljivoj utakmici koja se odigrala u popularnoj Dvojci. Uz sjajnu podršku s tribina Plavi su došli do vrijednog boda.

Prvo poluvrijeme počelo je visokim tempom, Dinamo i Vrgorac krenuli su na pobjedu, Tihomir Novak prijeti ali neprecizno. Nakon loše reakcije gostujućeg golmana Dinamo dolazi do vodstva pogotkom Luke Perića. Filip Novak lijepo je primirio loptu i uposlio Prgometa koji je neprecizan, nakon Prgometa neprecizan je i Vučković. U devetoj minuti utakmice gosti dalekometnim udarcem Govorka izjednačuju. Dinamo nastavlja tražiti vodstvo i prijeti preko F. Novaka i Gudasića.

Nakon pritiska Dinama gosti dolaze do vodstva pogotkom Zambrana. Plavi pritišću i silno žele izjednačiti, do izjednačenja dolaze nakon izvrsno izvedenog šesterca kojeg je realizirao Luka Perić. Sa rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

Nastavak utakmice počeo je agresivno s obje strane, gosti prijete no Piplica je siguran, u sljedećem napadu vratnica spašava Dinamo. Pokušao je Postružin, ali njegov udarac završava na stativi. Plavi traže vodstvo preko Čekola i Perića. Još jednom okvir gola spasio je goste kada je Vučković pogodio gredu.

U 28. minuti Vrgorčani dolaze do vodstva nakon greške u Dinamovoj obrani, te u sljedećem napadu zabijaju za dva razlike.

Dva brza gola gostiju nisu obeshrabrili Plave lavove koji konstantno napadaju gol Vrgorca. Napadačka igra se isplatila kada je pet minuta prije kraja Perić postigao svoj treći pogodak na utakmici za 3:4. Uz glasnu podršku s tribina Dinamo dolazi do izjednačenja četiri minute prije kraja pogotkom Matea Mužara.

Plavi nastavljaju pritiskati i traže vodstvo, Zonjić se našao u velikoj prilici, ali lopta pogađa vratnicu. Trideset sekundi prije kraja Dinamo ima priliku doći do vodstva iz deseterca, ali Vučković puca pokraj gola. Pokušali su igrači Dinama uigranom akcijom doći do pogotka koji bi im osigurao pobjedu no nažalost nisu uspjeli, Dinamo i Vrgorac podijelili su bodove.

Prvenstvo se za Plave nastavlja za nekoliko dana kada se u SD Dubrava igra gradski derbi protiv Uspinjače (17.2., 18:30).

Kontrolor suđenja: Sendi Soldatić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Mateo Mužar, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Ivan Pavlić, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Tihomir Novak, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

VRGORAC: Mate Vrdoljak, Mateo Kozarić, Antonio Lucas Araujo Sousa, Marko Gašpar, Ivan Grbavac, Anduver Elias Zambrano Delgado, Šimun Ivo Barišić, Ante Jelavić, Toni Kirevski, Dane Raos, Leo Rašić, Josip Govorko, trener: Ante Kraljević

STRIJELCI: 1:0 Perić (6′), 1:1 Govorko (9′), 1:2 Delgado (11′), 2:2 Perić (20′), 2:3 Barišić (28′), 2:4 Barišić (29′), 3:4 Perić (35′), 4:4 Mužar (36′)