U uzvratnoj utakmici Kupa Hrvatske Nacional je još jednom uspio pobijediti Dinamo i plasirati se u daljnji  krug natjecanja. Nakon visokih 8:2 u Ciboni, Nacional je na domaćem terenu bio bolji rezultatom 5:3 (2:2). Dinamo je ostavio puno bolji dojam nego nakon prve utakmice i pokazao je kako se ravnopravno može nositi s najjačim momčadima prve lige. Domaćine u vodstvo dovodi Kocić u 2. minuti utakmice, a prednost  povećava Grbeša sredinom prvoga djela. Iako se u tim trenucima činilo kako će Nacional ostvariti još jednu uvjerljivu pobjedu, Dinamo je zagospodario terenom i do kraja poluvremena uspio poravnati rezultat pogodcima Pezelja u 15. i 19. minuti. Domaćini su mogli biti zadovoljni rezultatom prvog poluvremena jer je Luketin još jednom dokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najboljih vratara u Hrvatskoj. Obranio je nekoliko ključnih lopti i osigurao Nacionalu miran nastavak utakmice. Na samom početku drugog djela Dinamo dolazi u vodstvo zahvaljujući Šokoti koji zabija za 3:2. Nakon tog pogotka utakmica se potpuno otvorila, a glavne zvijezde postale su vratari Luketin i Škorić s nekoliko sjajnih obrana. Nacional u 33. minuti poravnava rezultat pogotkom Surudžića, a Dinamo se odlučuje izvaditi vratara kako bi pokušao doći do punog plijena na gostujućem terenu. Nacional je uspio iskoristiti neopreznost Dinamovih igrača i pogodcima Grbeše i Novaka ostvariti pobjedu koja ih je s ukupnim rezultatom od 13:5 odvela u sljedeći krug natjecanja. Nakon utakmice dojmove je s nama podijelio Matija Capar, ovogodišnje pojačanje Dinama.

-Dojam je puno bolji nego u prvoj utakmici, ali opet ne dovoljno dobar. Na kraju smo sami sebe pobijedili, nismo uspjeli primiriti utakmicu kod našeg vodstva od 3:2 već smo nepotrebno komplicirali u zadnjoj liniji obrane što nam se na kraju osvetilo. Nacional je pokazao u dvije utakmice kako je trenutno bolja momčad od nas, a mi trebamo još puno trenirati jer ima itekako mjesta za napredak u našoj igri.

Utakmicu je s klupe vodio Filip Andabaka, pomoćni trener Dinama jer je prvi trener Mate Čuljak odrađivao suspenziju zarađenu u utakmici s Alumnusom.

– Ne mogu biti zadovoljan nakon ove utakmice. Izgubili smo utakmicu u kojoj smo imali vodstvo do par minuta prije kraja, a na kraju smo poraženi. Iako je Nacional pokazao kako zasluženo prolazi dalje, ne mogu se oteti dojmu kako smo priliku propustili u prvoj utakmici, jer nitko u Hrvatskoj nije bolji od Dinama za 6 pogodaka. Domaćini su danas bili zreli za poraz, ali mi nažalost to nismo uspjeli iskoristiti. Za nas to ne bi bila samo Pirova pobjeda, puno bi nam značila i svi smo to željeli, međutim na kraju treba čestitati Nacionalu na zasluženoj pobjedi. Mi smo u ovim utakmicama spoznali koliko još moramo raditi kako bi bili ravnopravni suparnik najjačim momčadima u Hrvatskoj i to će biti dodatni motiv kako za igrače, tako i za nas trenere u klubu.