U finalu Kupa regije Sjever igrači Futsal Dinama u dramatičnoj su utakmici uspjeli pobijediti momčad Alumnusa rezultatom 4:3 (1:2). Utakmica se odigrala pred više od 5000 grlatih navijača u KC Dražen Petrović. Početak susreta obilježila je bolja igra Dinama koji je imao inicijativu i pokušavao načeti mrežu gostiju. Ipak u vodstvo prvi dolaze gosti i to pogotkom Kristijana Grbeša u 14. minuti. Vodeći pogodak kao da je dao krila Alumnusu pa već u 16. minuti Hrvoje Penava povećava prednost na 2:0. U tim se trenucima činilo kako aktualni prvak Hrvatske i prošlogodišnji osvajač Kupa ima potpunu kontrolu utakmice i kako će Dinamo doživjeti svoj prvi poraz u sezoni. Nakon šestog akumuliranog prekršaja domaćina, Alumnus je dobio priliku iz kaznenog udarca povećati svoju prednost na velikih tri razlike ali Škorić sjajnom obranom daje nadu u preokret. Pezelj u posljednjoj minuti prvoga poluvremena  smanjuje prednost na 2:1, rezultat s kojim su domaćini nakon svega mogli biti i zadovoljni nakon prvih 20 minuta.

Dinamo kreće odlučno u drugi dio utakmice tražeći toliko željeno izjednačenje, ali u 26. minuti kao hladan tuš dolazi nesmotren potez mladog Pavlovića koji udara suparnika u lice i dobiva crveni karton. Nedugo nakon toga gosti uspijevaju povećati svoju prednost na 3:1 drugim pogotkom Grbeše. Činilo se to kao bezizlazna situacija, kao trofej koji je izmakao na posljednjoj stepenici. Igrači su se nemoćno pogledavali, Alumnus je bio samo koračić do osvajanja Kupa. Međutim nisu svi tako mislili. S tribina se nikad glasnije zaorilo: Ustanite purgeri! Podigla se cijela dvorana na noge, navijanje je preraslo u delirij, euforiju koju ovaj grad ne pamti već dugi niz godina. Igrači su osjetili taj ogroman vjetar u leđa i svim silama krenuli po preokret, po čudo. Mladi Grgić u 35. minuti postiže pogodak za 3:2, što je tribinama znak za još glasnije navijanje i još jaču podršku. Bližio se kraj utakmice, rezultat se nije mijenjao pa je klupa Dinama (trener Čuljak ranije isključen zbog prigovora sucu) odlučila izvaditi vratara i u igru uvesti još jednog igrača. To im se uvelike isplatilo jer Domagoj Purgar u 39. min pogađa za izjednačenje na oduševljenje cijele dvorane. Tek što je lopta krenula s centra, Franja presijeca jedno dodavanje gostiju i kreče sam prema suparničkim vratima. Netom prije no što će uputiti udarac, ruši ga Matej Horvat koji zbog toga dobiva crveni karton a Dinamo priliku za potpuni preokret. Uslijedio je kratki dogovor između Đulvata i Purgara o tome kako će izvesti taj slobodan udarac, a onda je Purgar opalio iz sve snage i pogodio za pobjedu i naslov pobjednika Kupa.  Dvorana je proključala, ljudi su skakali po tribinama na zaprepaštenje svih onih koji brinu za statiku i stabilnost tribina. I staro i mlado veselilo se ovom pogotku kao da je finale Svjetskog prvenstva u pitanju.

Jednostavno možemo reći: TO JE BILA LJUBAV, TO SE NE MOŽE KUPITI. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, igrači su odlučili zahvaliti onima koji su osim njih bili najzaslužniji za ovakav preokret. Popeli su se na tribine i s navijačima nastavili slaviti ovu veliku pobjedu.

Dojmove o utakmici s nama je podijelio dvostruki strijelac Dinama, Domagoj Purgar:

-Možda je nekima izgledalo da je sve izgubljeno, ali mi igrači na terenu osjećali smo da nam fali jako malo i da možemo preokrenuti utakmicu. Na kraju nam se upornost isplatila i presretan sam što smo uspjeli pobijediti u ovakvoj utakmici, ovako velikog protivnika. Veliko hvala i navijačima bez kojih ovaj preokret ne bi bio moguć. Osobno sam bio na izmaku snaga, i jedino što me je još držalo u igri bila je ova fantastična podrška s tribina.

Osoba kojoj su te večeri osjećaji sigurno bili pomiješani bio je kapetan Matija Đulvat, kapetan Dinama i dugogodišnji igrač Alumnusa:

-Bilo mi je jako teško igrati protiv mojih dojučerašnjih suigrača. Oni me jako dobro poznaju i to su jako dobro iskoristili. Nisam danas odigrao na svom nivou, ali nadam se da sam barem malo pridonio ovoj fantastičnoj pobjedi. Pokazalo se koliko nam znači ova podrška jer kod rezultata 3:1 oni su nas gurali naprijed, prema preokretu. Cijelo ovo vrijeme imam osjećaj kao da sanjam i stalno očekujem da će me netko probuditi ali nadam se da će ovaj san trajati što duže jer ovo je nešto što čovjek doživi samo jednom u životu. Momčad je danas pokazala da je uz navijače najjači segment ovoga kluba. U ovoj momčadi nisu bitni pojedinci, nije bitan Šokota, nije bitan Franja, a nije niti Đulvat. Momčad je ta koja donosi pobjede i uvijek izbaci pojedinca, ali još jednom ponavljam, zasluge idu cijeloj momčadi.

Pomoći trener Dinama Filip Andabaka bio je oduševljen pobjedom svoje momčadi:

-Sigurno najveća pobjeda u dosadašnjem dijelu sezone. Nasuprot nas stajala je momčad Alumnusa, branitelj naslova prvaka Hrvatske, čime naša pobjeda još više dobiva na značaju. Bila je to jako teška utakmica, na kraju smo uz pomoć fantastične publike uspjeli preokrenut rezultat. Dali su nam pozitivan naboj kad je snaga igrača već počela padati, jer je ritam bio fantastičan. Sada kada smo apsolvirali Alumnus, gledamo prema naprijed i uz ovakvu publiku i podršku ne bojimo se nikoga i spremni smo otići do kraja.