Nakon prvog dana završnice prvenstva Hrvatske u futsalu za juniore, Futsal Dinamo ima četiri boda te nam je za prolaz u polufinale u sutrašnjoj utakmici protiv Heroja 2007 dovoljan i bod.

U prvoj utakmici svladali smo Futsal Pulu 5:1, a u drugoj smo, nakon velike borbe, stigli do boda (4:4) protiv vinkovačke Aurelije pogotkom Luke Bjelića u doslovno posljednjoj sekundi!

U utakmici protiv Futsal Pule, Dinamo je od prve minute kontrolirao utakmicu. Jedini pogodak u prvom poluvremenu zabio je Kiko Dragaš na asistenciju Matije Ačkara. Puljani su izjednačili početkom nastavka autogolom, a do kraja utakmice gledali smo rapsodiju Purgera. Jure Jakovljević pogađa za 2:1 na asistenciju Dragaša koji je nekoliko minuta kasnije asistirao Bjeliću za 3:1. Do kraja utakmice Dragaš i Jakovljević zabili su svaki po jedan, a oba puta je asistirao Marko Briški.

U drugom dvoboju skupine, Auerlia je svladala Heroje 2007 sa 7:1.

Dvoboj dva konkurenta za naslov opravdao je sva očekivanja. Aurelia je povela pogotkom Marka Pest Mudvajla na asistenciju Romea Sušca, no Dinamo je u 7. minuti uzvratio nakon lijepe akcije Dragaš – Mario Šoštarić. Aurelia ponovno vodi u 10. nakon sjajne solo akcije Sušca, da bi Dinamo ponovno uzvratio minutu kasnije preko Bjelića.

U 12. Aurelia ima treću prednost nakon pogotka Marka Pajića. Ipak, minutu prije odlaska na odmor, Jakovljević sjajno pogađa za 3:3. U nastavku utakmice igrala se izjednačena utakmica, s pokušajima na obje strane, no do same završnice mreže su mirovale. U pretposljednjoj minuti, Aurelia dolazi do četvrtog vodstva. Sušac je izveo korner, a precizan iz blizine bio je Pest-Mudvaj za svoj drugi pogodak na utakmici.

Ipak, Dinamo ne bi bio Dinamo kada bi se samo tako predao. U igri s golmanom-igračem, kojeg je utjelovio Bjelić, Plavi su stigli do izjednačenja u doslovno posljednjoj sekundi utakmici nakon što je s lijeve strane sjajno pogodio upravo – Bjelić.

Utakmica protiv Heroja igra se sutra u 14:30 uz izravni prijenos na YouTubeu.