Futsal Dinamo slavio je u "Derbiju svetog Nikole" protiv Alumnusa s 5:2. Bila je to neizvjesna, nervozna i nadasve uzbudljiva utakmica koja je opravdala naziv "derbi".

Utakmica je već od početka bila naelektrizirana, te je Hrvoje Penava nakon jednog naguravanja zaradio žuti karton već u 3. minuti, da bi u idućoj Ivan Matan požutio kod gostiju. Bolje je počeo Dinamo i već u 3. minuti poveo je preko Vedrana Matoševića koji je poentirao nakon sjajnog solo prodora. Slavlje nije trajalo dugo – dvije minute kasnije nakon jedne nezgodne lopte, loše je reagirala plava obrana i Tvrtko Pajalić je bio najspretniji te je donio poravnanje. Nakon toga, Matošević ponovno potvrđuje sjajnu formu te na asistenciju Kristiana Čekola ponovno dovodi Dinamo u vodstvo, da bi već u idućem napadu Pajalić zaradio crveni karton kod gostiju. S tim rezultatom otišlo se na predah.

U drugom poluvremenu i dalje smo gledali vrlo izjednačenu utakmicu. Najbolje od Dinama stiglo je od Čekola koji je pogodio vratnicu, ali gosti su ponovno poravnali. Igrala se 30. minuta kada je Matan kroz šumu nogu prevario Karla Maloševca. Ipak, do kraja je Dinamo preuzeo stvari u svoje noge. Najprije je u 35. minuti Davor Kanjuh donio novo vodstvo, da bi minutu kasnije Mihovil Prgomet pogodio iz okreta za prvu prednost od dva razlike na susretu. Konačno, nakon što su gosti zaigrali s golmanom-igračem, Penava je postavio konačnih 5:2 na prazan gol. Treba napomenuti kako je na utakmici bilo ukupno 9 žutih i 1 crveni karton. U Dinamu su žuti karton zaradili, osim spomenutog Penave, Kanjuh i Prgomet.

Bila je ovo izrazito teška utakmica u kojoj smo pobjedu izborili teškim radom i uz veliku podršku navijača koji su bili prevaga kada je bilo najteže, za što im od srca zahvaljujemo. Ostaje nam još samo jedna utakmica ove polusezone – idući vikend gostujemo kod Universitasa u Splitu.