U sinoć odigranom 13. kolu I HMNL, Futsal Dinamu na noge je došao uvijek neugodan protivnik Osijek Kelme. U dvorani koju igrači Dinama jako dobro poznaju – SD Martinovka, te pred 400-tinjak vatrenih navijača, naša je momčad nastavila niz pobjeda rezultatom  4:2.

Momčad Futsal Dinama u ovu je utakmicu krenula s velikom željom za pobjedom, što zbog nastavljanja pozitivnog niza, što zbog „naplate“ prokockane pobjede u prošlom susretu s Osijekom. Usprkos tome što su obje momčadi čvrsto ušle u utakmicu, više se istaknula borbenost plave momčadi, osobito u nekoliko odličnih prilika za postizanje pogodaka koje se, nažalost, nisu realizirale. Četiri akumulirana prekršaja domaće momčadi, dva gostujuće, tri žuta kartona i nekoliko neiskorištenih prilika za pogotke – vrijeme je odmicalo, a na semaforu je još uvijek stajalo 0:0. Pjesma s tribina nije prestajala, bila je sve snažnija i glasnija, a napetost u dvorani sve je više rasla. Tražio se pogodak, tražila se pobjeda. Konačno, pet minuta prije kraja prvoga dijela pogodak zabija Hrvoje Penava, a nakon tri minute Filip Pezelj postiže pogodak za 2:0 s kojim momčadi i završavaju prvi dio utakmice. U drugom poluvremenu momčad Osijeka pokušala se vratiti u igru stvarajući pritisak domaćoj momčadi. Nekoliko je puta bilo „gusto“ pred golom Gorana Škorića, ali je on opet pružio sjajnu partiju i nije dopuštao da Osječani lako zabiju pogodak. Ipak, u 27. minuti gosti uspijevaju smanjiti Dinamovu prednost na 2:1 nakon čega je krenula sve jača borba, a prilike za gol su prštale na obje strane. Ubrzo je momčad Dinama svoje prilike i realizirala postigavši dva brza pogotka.  U 30. minuti sjajni Penava postiže svoj drugi gol u ovome susretu, a u istoj minuti u listu strijelaca se upisuje i Nikola Perković. Gostujuća je momčad u posljednjoj minuti susreta zabila još jedan pogodak za konačnih 4:2, no to nije bilo dovoljno za pobjedu nad sjajno pripremljenim Modrima koji su još jednom pokazali svoju kvalitetu i želju za pobjedom.

Budući da je Mićo Martić bio spriječen voditi momčad u ovoj utakmici, Futsal Dinama vodio je bivši predsjednik kluba – Juraj Fabijanić. Nakon solidne igre i pozitivnog rezultata, prokomentirao je:

Ovo je jako, jako važna pobjeda. Bili smo jako napaljeni na pobjedu, u jednu ruku i zbog poraza u Osijeku. Osijek se dobro pojačao, imaju dobru momčad i igrače koje mi poznajemo, a poznaju i oni nas. Mi smo u ovoj utakmici imali imperativ pobjede i naša borbenost i spremnost nam je omogućila da ju i ostvarimo. Momčad je izvrsno pripremljena što možemo zahvaliti našem kondicijskom treneru i fizioterapeutu koji su pripremali momčad.“

Kao i cijela dvorana i  sinoćnji je trener primijetio odličnu atmosferu na tribinama:

„Već je stereotipno, ali želio bih pohvaliti navijače koji su danas, kako se meni čini, bili posebno raspoloženi i pokazali kako se bodri svoj klub. Osjećala se posebna povezanost između igrača i navijača na večerašnjoj utakmici.“

Ova utakmica je bila posebna za jednog igrača iz redova modre momčadi. Naime, mladi Marko Kubašek koji se u mlađim kategorijama Futsal Dinama istaknuo kao odličan igrač, sinoć je imao i svoj debi nakon kojega je s nama kratko podijelio svoje dojmove:

„Utakmica je bila odlična, od početka smo pokazali da smo bolja momčad i to se na kraju vidjelo i po rezultatu. Svojim debijem sam zadovoljan i nadam se da ćemo nastaviti ovako i dalje.“

Futsal vikend tek je započeo, a pred Dinamom stoji još utakmica za odigrati. Dok seniori danas odlaze u Pakrac odigrati revijalnu utakmicu povodom 25. godišnjice početka Domovinskog rata u Hrvatskoj, na rasporedu za sljedeća dva dana još su utakmice naših mlađih kategorija. Najzanimljivija od njih svakako će bit ona koja se večeras s početkom u 19.30 igra u Martinovki. Tamo će naši kadeti odigrati prvu utakmicu doigravanja protiv vršnjaka iz Nacionala. Nakon toga u Sutinskim vrelima slijedi susret istih momčadi, ali ovoga puta riječ je o U-21 momčadi Dinama i Nacionala. Ponedjeljak nam donosi dvoboj juniora Dinama i Alumnusa u posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva. Susret je na rasporedu u 20.30 u dvorani Martinovka.

Dođite i podržite naše mlade snage u ovim vrlo važnim utakmicama.