Dinamo je u odličnoj atmosferi u Sutinskim vrelima svladao Vrgorac sa 7:3 pred 500 gledatelja i preskočio ih na prvenstvenoj ljestvici.

Nevjerojatno prvo poluvrijeme bolje su otvorili gosti koji su u prvih pet minuta ubilježili nekoliko šansi. Najbolje od njih imao je Luka Suton kojem je Mario Herceg čak dvaput branio pokušaj iz blizine.

Nakon toga se ponovno ukazao sjajni Jakov Mudronja. Kristijan Grbeša odigrao mu je pas uz liniju, a Mudronja se okrenuo oko svog čuvara i špicom pronašao daljnji kut gostujućeg gola. Vrlo brzo, Vrgorac je mogao poravnati, ali je šut Josipa Sesara zaustavila vratnica, dok je Mirko Jurjević nakon prekida bio zamalo neprecizan.

U desetoj minuti Mudronja je iščeprkao jednu loptu na sredini terena nakon koje su on i Kristian Čekol krenuli sami na suparničkog vratara Roberta Miškovića. Mudri je asistirao Čekiju i Dinamo je poveo 2:0. Ponovo je Sesar bio prvi koji je uzvratio udarac nakon našeg gola, ali još jednom je pogodio vratnicu.

U 15. minuti vidjeli smo dva velika uzbuđenja. Najprije je Ivan Šulentić nakon sjajnog solo prodora pogodio vratnicu, da bi dva napada kasnije Čekol udarcem iskosa koji je Mišković skrenuo u vlastiti gol povisio na 3:0. Dvije minute kasnije možda smo mogli i prelomiti utakmicu, ali je drugi golman Vrgorca Marko Vučić zaustavio kazneni udarac Kristijanu Grbeši nakon šestog akumuliranog prekršaja. Treba pohvaliti izrazito sportsku gestu Luke Sutona koji je u izglednoj situaciji za svoju momčad izbacio loptu van kako bi se ozlijeđenom Šulentiću ukazala pomoć.

Posljednje dvije minute bile su šokantne za Modre. Najprije je Duško Martinac iskosa zakucao loptu pod gredu za 3:1, da bi Sesar iz trećeg pokušaja konačno zabio gol i smanjio zaostatak na poluvremenu na samo jedan gol.

Na samom startu drugog dijela Dinamo je agresivno pritisnuo goste i u nekoliko navrata bio je blizu novom pogotku, a najkonkretniji pokušaj bio je onaj Mihovila Prgometa. Vrgorac je dočekao kontru, ali je Herceg anulirao sjajnu šansu Jelavića. Pucački trening bez golova s obje strane presjekao je u 23. minuti Mudronja koji je sjajno povukao preko skoro cijelog terena zabio pod gredu za 4:2. Već u idućoj minuti Čekol je sjajno zavaljao vratara, ali nas nije uspio vratiti na tri razlike. Obje ekipe mogle su u tom periodu zabiti još barem dva ili tri pogotka i šansu smo mogli vidjeti svakih 20-ak sekundi.

Nakon toga je uslijedio period od pet minuta primirja, koji je prekinuo Prgomet koji je uz liniju okrenuo svog čuvara i lijevom nogom pogodio suprotne rašlje za 5:2 u 34. minuti. Vrgorac je uskoro zaigrao s golmanom-igračem. Izgubili su loptu, Šulentić je išao sam prema praznom golu, ali je oklijevao sa šutom i lopta je otišla u korner. Iz njega je danas odlični Davor Kanjuh pronašao Mužara koji je postavio 6:2, da bi Vito Gagulić okončao sjajnu akciju u predzadnjoj minuti za 7:2. Dvije sekunde prije kraja, Suton je postavio konačnih 7:3.

Modri su ovom pobjedom preskočili Vrgorac te zasjeli na peto mjesto prvenstvene ljestvice. U idućem kolu idemo u Omiš na noge odličnom Olmissumu.