Novo Vrijeme Apfel svladalo je Futsal Dinamo u derbiju 2. kola 1.HMNL s 4:1 i nakon dva kola prvak države ima maksimalan učinak, dok Dinamo nakon dva kola ima jedan bod.

Dvoboj je bio gotovo riješen već u prvom poluvremenu kada je Novo Vrijeme dvama pogocima Saše Babića i jednim Viniciusa stigla do nedostižne prednosti od 3:0. Makarani su u prvom dijelu još dva puta pogodili okvir Dinamovog gola. Potom je na vrata Dinama stao Karlo Maloševac i još obranio deseterac domaćoj momčadi.

Dinamo je u prvom dijelu djelovao dosta uspavano i nesigurno u obrani, ali je u nekoliko navrata uspio zaprijetiti odličnom Jakši Hercegu. U nastavak utakmice Plavi su ipak ušli puno bolje, Makarani su do 30. minute napravili šest akumuliranih prekršaja, no Jakov Grcić nije uspio zabiti prvijenac u plavom dresu.

Makarani su definitivno pitanje pobjednika riješili u 32. kada je Babić zabio za svoj hat-trick, dok je konačni rezultat postavio dinamovac Vito Gagulić u 34.

Iako smo u dva kola osvojili samo jedan bod, mi smo Dinamo i uzdignut ćemo se iz trenutne rezultatske krize. Na igračima je da maksimalno rade do sljedeće utakmice koju na domaćem terenu igramo protiv Crnice, a na našim navijačima da u petak maksimalno podrže plavu momčad.