Završni turnir Kupa otvoren je na najbolji mogući način. Prvi put nakon sezone 2017./2018., i drugi put u svojoj povijesti, Futsal Dinamo izborio je polufinale Kupa. I to uvjerljivom pobjedom protiv Novog Marofa. Konačni rezultat bio je 8:0.

Dinamo je od prvog sučevog zvižduka pokazivao po što je došao u Dubrovnik. Redali su se pokušaji u prvih deset minuta, ali ni jedan nije zatresao mrežu Novog Marofa. Prvi ozbiljniji pokušaj Novog Marofa bio je u šestoj minuti kada je loptu s crte skinuo Danijel Dekanić. Nastavio se pritisak Plavih, ali na golu je bio Filip Ivan Pranjić koji je sve pokušaje svojih bivših suigrača uspješno branio. Točnije, uspješan je bio sve do 12. minute kada je Mihovil Prgomet sjajno pucao i zabio za 1:0.

Tri minute kasnije vidjeli smo i drugi pogodak Dinama. Gužva je bila ispred gola Marofa, prvo je pokušao Tiho Novak, njegov udarac brani Pranjić, ali lopta odlazi do Kristijana Postružina koji povećava Dinamovo vodstvo. Za treći pogodak Futsal Dinama pričekali smo do 19. minute. Filip Novak sjajno iz kornera pronalazi Mihovila Prgometa koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

U nastavku susreta Dinamo još bolji i konkretniji. Nismo dugo morali čekati za novo povećanje vodstva. Postružin u 22. minuti ostavlja loptu Luki Periću koji iz okreta zabija za 4:0. Minutu kasnije precizan je i Tihomir Novak. Na semaforu je 5:0. Za 6:0 zabio je Dinamov Dubrovčanin. Antonio Konsuo zabio je prekrasan pogodak nakon sjajne solo akcije.

Prvi ozbiljniji pokušaj Novog Marofa u nastavku utakmice vidjeli smo u desetoj minuti drugog dijela kada su pokušali iz daljine, ali je kapetan Ivan Pavlić, koji je zamijenio Piplicu na vratima, siguran.

U 35. minuti Nikola Gudasić sjajno puca, ali Pranjić još bolje brani. No, lopta se odbija do Tonija Vučkovića koji zabija za 7:0. Bio je to prvi Tonijev pogodak nakon 20. veljače 2022. i utakmice sa Šibenikom. A iako je u 35. bio neprecizan, na listu strijelaca upisao se i Gudasić koji zabija na asistenciju Prgometa za konačnih 8:0.

Futsal Dinamo na najbolji je mogući način otvorio završnicu Kupa, ali već sutra slijedi borba za veliko finale. Protivnika i točan termin utakmice znat ćemo kasnije večeras. Obje polufinalne utakmice moći će se pratiti MAXSport 2.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

NOVI MAROF: Filip Ivan Pranjić, Franko Hučić, Antonijo Papac, Marin Šinjori, Kristijan Mešnjak, Luka Ključarić, Dominik Fotak, Kiko Dragaš Selaković, Valentino Bečeheli, Antonio Gracin, trener: Goran Puškadija

STRIJELCI: 1:0 Prgomet (12′), 2:0 Postružin (15′), 3:0 Prgomet (19′), 4:0 Perić (22′), 5:0 T. Novak (23′), 6:0 Konsuo (28′), 7:0 Vučković (35′), 8:0 Gudasić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 8 (4+4); Novi Marof 5 (5+0)