U utakmici 3. kola doigravanja za 1. HMNL Futsal Dinamo ostvario je i treću, vrlo vrijednu pobjedu na gostovanju u Istri kod domaćina Potpićana rezultatom 3:2 (2:2). U vatrenoj atmosferi kojoj su zasigurno pridonijeli i naši navijači pristigli iz Pule s utakmice Istre i Dinama, igrači Mate Čuljka sjajnom su igrom uspjeli pobijediti motivirane domaćine i time napraviti još jedan korak ka plasmanu u 1. HMNL. Već u 3. minuti Franja vara svoga čuvara i sjajno pogađa za vodstvo 1:0. Potpićan nije očajavao zbog primljenog pogotka, već je još odlučnije krenuo po poravnanje rezultata što im se isplatilo u 5. minuti kada Lalić iz slobodnog udarca (koji je bio indirektan udarac) vraća stvari na početak. Bila je ovo otvorena utakmica u kojoj su i jedna i druga momčad stvorili mnoštvo prilika, a na vratima Dinama opet je vrlo dobru partiju pružio Škorić. U 17. minuti Perković nakon uigrane akcije donosi novu prednost Dinamu, a igrači Potpićana ponovno ne dopuštaju gostima duže održavanje vodstva jer u 19. minuti Jasprica zabija za 2:2, rezultat s kojim se odlazi na odmor. Dinamo puno bolje ulazi u nastavak utakmice i s nekoliko prilika opasno prijeti domaćinima, ali vratar Starčić otklanja svaku opasnost. Ipak u 34. minuti sjajnim pogotkom Perković po treći put dovodi Dinamo u vodstvo, za konačnih 3:2. Do kraja utakmice domaćini su pokušali izjednačiti rezultat, ali ni uvođenje igrača-vratara nije urodilo plodom, tako da je slavlje na klupi Dinama moglo početi.

Nakon utakmice dojmove je s nama podijelio strijelac prvog pogotka Antonio Franja.

– Bila je ovo vrlo kvalitetna i čvrsta utakmica u kojoj smo neugodnom domaćinu uspjeli pokazati našu kvalitetu. Na kraju smo zasluženo slavili uz naše navijače kojima se ovim putem zahvaljujem što su u tako velikom broju došli u Labin. Jedina negativna stvar iz ove utakmice ozljeda je Domagoja Purgara koji će nam jako nedostajati, ali poznavajući ga vjerujem kako ćemo ga vrlo brzo opet vidjeti na terenu.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u nedjelju 31. svibnja u 19 sati, kada Dinamo u Domu sportova dočekuje Crnicu i eventualnom pobjedom može stići na samo korak do plasmana u 1. ligu. Ulaznice se mogu kupiti od srijede 27.5.2015 u 12 sati po cijeni od 25 kuna (KND BBB, Ilica 37).