Futsal Dinamovi juniori odigrali su lavovsku utakmicu protiv Aurelije u finalu prvenstva Hrvatske. Iako smo do 34. minute držali prednost od 2:1, u razmaku od minute i pol dobili smo dva crvena kartona. Vinkovčani su igru s dva igrača više iskoristili i izjednačili te je regularni dio završio s rezultatom 2:2. U produžecima, Aurelia je dva puta povela iz deseterca, a naši su se dva puta vraćali. Na kraju je završilo 4:4, a pobjedniku su odlučili penali (4:1 za Aureliju).

Čestitamo dečkima iz Vinkovaca na naslovu, a našim mladim Purgerima poručujemo – svaka vam čast! Ovako se gine za Dinamov dres!

Utakmica je započela s klasičnim odmjeravanjem snaga. Ulog je bio visok te je oprezniji ulazak u utakmicu s obje strane bio očekivan. Prvi pokušaj imali su Vinkovčani preko Romea Sušca, a na našoj strani pokušao je Mario Šoštarić. Uslijedili su pokušaji Sušca s jedne i Jure Jakovljevića s druge strane, ali su mreže i dalje mirovale. U 8. Ivan Ferbežar pogađa stativu Domiterovog gola, a našeg vratara probao je savladati i Josip Horvat nakon prodora Sušca.

Veliku šansu za Dinamo propustio je Luka Bjelić u 12. minuti. Mladi pivot izbio je sam na suparničkog golmana, ali Miron Kobašević je bio spreman. U 13. Vinkovčani dolaze do vodstva. Sušac je napravio najveći dio posla i uposlio Horvata koji lagano zabija za 1:0.

U istoj minuti – Dinamo je izjednačio. Nakon što je Matija Ačkar propustio dobru prigodu, uspio je krasnim udarcem zabiti za izjednačenje. Do kraja poluvremena obje momčadi imale su svoje šanse, ali se mreže nisu tresle.

Dinamo bolje ulazi u nastavak i u 22. minuti Bjelić pogađa za 2:1 nakon lijepe akcije plavih i asistencije Jakovljevića. Dinamo je kontrolirao utakmicu sve do 31. minute kada je naš golman Domiter dobio direktni crveni karton te se Dinamo morao braniti s igračem manje. To nam je uspješno polazilo s nogom sve do drugog , isključujućeg žutog kartona Bjelića.

U igri s dva igrača manje nismo imali šanse te je Julijano Bagarić izjednačio nakon nove asistencije Sušca. Pravila futsala nalažu da se nakon pogotka u igru vraća jedan igrač momčadi koja je dobila crveni karton. No, kako je Dinamo imao dva isključena igrača, morao je još dvije minute igrati s igračem manje. Domiterova zamjena Gabrijel Sente odradio je jako dobar posao, uspjeli smo se obraniti te su o pobjedniku odlučivali produžeci.

Nastavak “drame” u produžecima

U prvoj minuti produžetaka, Dinamo je zaradio šesti akumulirani prekršaj što je značilo deseterac za Aureliju. Najbolji igrač i strijelac turnira Sušac bio je precizan za novo vodstvo Aurelije.

Dinamo se nije predavao te smo ubrzo, preko Ervina Čatića na asistenciju Luke Lovreka stigli do izjednačenja. Na novi pogodak čekali smo do pretposljednje minute drugog produžetka. Dinamo je napravio novi akumulirani prekršaj kojeg je iskoristio Sušac na novo vodstvo Aurelije. No, Plavi se niti tu nisu predali. U zadnjoj minuti utakmice, u igri s golmanom igračem, “juniorski Davor Kanjuh” kako su ga prozvali navijači Lovrek upošljava Šoštarića koji pogađa za svoj drugi pogodak na turniru i konačnih 4:4.

Uslijedio je za neke rulet, a druge vještina raspucavanja šesterca. Vinkovčani su na kraju bili sretniji i(li) spretniji i stigli do naslova prvaka Hrvatske.

Filip Josipović zabio je prvi, a uzvratio je Ačkar. Marko Pest-Mundvajl bio je precizan za Vinkovčane u drugom krugu, a na našoj strani pogodak je propustio realizirati Šoštarić. Sušac je, očekivano, bio precizan za 3:1 Aurelije, a drugi naš penal nije zabio Dragaš Selaković. To je značilo da je Marko Pajić ima priliku Vinkovčanima donijeti pokal. To je i učinio pogodivši za konačnih 4:1 (8:5).

Iza Dinama je odličan turnir

Kako god okrenemo, iza Futsal Dinama je fantastičan turnir. Dogurali smo do finala, u dvije utakmice protiv prvaka Aurelije odigrali smo oba puta 4:4. Naš najbolji strijelac na turniru bio je Jakovljević s pet pogodaka. Bjelić je zabio četiri, Dragaš Selaković tri, Šoštarić dva, a Ačkar i Ćatić jedan.

Što se asistenata tiče, Dragaš Selaković ih je upisao čak 8. Lovrek i Marko Briški dvije, a Bjelić, Šoštarić, Ačkar i Jakovljević jednu.

Najboljim igračem i strijelcem turnira proglašen je Aurelijin Sušac (12 pogodaka), a najbolji golman Mate Vrdoljak iz Universitasa.

Ovim putem želimo čestitati svim igračima Futsal Dinama i cijelom stručnom stožeru na sjajnom turniru u kojem su pokazali karakter, hrabrost i kvalitetu dostojnu nošenja svetog Dinamovog dresa.

Futsal Dinamo Juniori 2020/21: Filip Domiter Gabrijel Sente, Jure Jakovljević, Kiko Dragaš Selaković, Luka Bjelić, Luka Lovrek, Mario Šoštarić, Matija Ačkar, Filip Galijanić, Antonio Čičić, Ervin Ćatić, Marko Briški, Vito Kaštela, Ervin Šaban, (Dino Limari, Ivan Rumbak, Matej Rumbak, Marko Maričević, Marin Lukin, Antonio Kos, Andrija Vrcan)/ Alen Jukić, Nikola Grgić, Sebastian Sobota