U derbiju 12. kola II HMNL Sjever odigranom u Fusio centru momčad Agram Extreme pobijedila je Futsal Dinamo rezultatom 8:6 i time im nanijela prvi prvenstveni poraz ove sezone. U utakmici koja je Dinamu mogla donijeti potvrdu naslova prvaka, domaćini se nisu dali impresionirati i od prve su minute nametnuli svoj ritam kojem se Dinamo teško prilagođavao. Već u ranoj fazi utakmice ozlijedio se Matija Capar koji očito još nije zaliječio ozljedu zarađenu u prethodnom kolu. Iako dominantna momčad Agrama, prvo je s nekoliko prilika zaprijetio Dinamo preko Franje i Perkovića ali vratar domaćina Habazin nagovijestio je svoju veliku večer. Ipak ostaje nemoćan u 5. minuti kada Franja na drugoj stativi posprema loptu u mrežu za vodstvo Dinama. Pogodak je dao krila Dinamu koji sve više prijeti golu Agrama, ali Habazin prvo brani dalekometan pokušaj Grgića , a zatim i Majićev udarac nakon sjajnog solo prodora. Utakmicu je obilježila izrazito oštra igra i jedne i druge momčadi u kojoj se suci i nisu najbolje snašli što je dovelo do reakcija s obje klupe. Nakon jednog takvog evidentnog prekršaja na Stipiću nakon kojeg se sudac nije oglasio Ježić poravnava rezultat na 1:1. Tek što se krenulo s centra domaćini uspijevaju potpuno preokrenuti utakmicu pogotkom Totha. Dinamo se budi i pokušava vratiti utakmicu na početak, ali pokušaji Franje, Perkovića i Majića bili su bezuspješni. U 15. minuti domaćini priređuju još jedan šok za Dinamo i povećavaju svoje vodstvo na 3:1 zahvaljujući Starčeviću. Sve je krenulo nizbrdo, a kao sol na ranu došao je i četvrti pogodak Agrama u 17. minuti. Lijepo odigranu kontru domaćina okrunio je Dominik Zeko. Dinamo je imao priliku smanjiti vodstvo domaćina kada je nakon 6. akumuliranog prekršaja Perković izveo kazneni udarac, ali vratar domaćina i stativa spriječili su smanjenje vodstva. Iako kapetan Đulvat nije ulazio u igru prvo poluvrijeme zbog lakše ozlijede, u drugome djelu poveo je svoju momčad po preokret. Dinamo je zaigrao puno agresivnije, nošen gromoglasnom podrškom svojih navijača koji su ispunili Fusio centar do gotovo posljednjeg mjesta. U 21. minuti prvo Đulvat smanjuje na 4:2, da bi nekoliko trenutaka kasnije Franja na asistenciju Stipića postigao svoj drugi pogodak i doveo utakmicu u neizvjesnost.  Igrači Agrama odgovaraju sjajnom akcijom, ali Škorić brani opasan udarac i ostavlja Dinamo u igri. Ipak, gosti dolaze do izjednačenja u 25. minuti kada Franja još jednom poentira za 4:4. U tim trenutcima Dinamo je izgledao kao potpuno dominantna momčad na terenu, a kao potvrda tome dolazi pogodak Stipića za 4:5. Stipić je nakon toga još jednom ispremiješao obranu domaćina, i u gol prilici ruši ga Zeko koji dobiva izravni crveni karton. Futsal Dinamo je uspio kapitalizirati svoju prednost s igračem više i pogotkom Franje dolazi do prednosti od 4:6. Agram kreće u potpunu ofenzivu koja im se isplatila već u 34. minuti kada Toth postiže svoj drugi pogodak za 5:6, a već u idućoj akciji domaćini poravnavaju rezultat zaslugom Starčevića. Dinamu je za osiguranje naslova prvaka bila potrebna pobjeda te je stoga logičan potez bio izvaditi vratara i jurišati po sva tri boda. Redale su se prilike ispred gola Agrama ali zahvaljujući vrataru domaćina i sreći uspjeli su se obraniti. Ulaskom u zadnju minutu Dinamo je sve svoje snage usmjerio ka napadu što su domaćini iskoristili postigavši dva pogotka na prazan gol koji su im osigurali ovu veliku pobjedu.

Nakon utakmice nitko od igrača nije bio pretjerano raspoložen za izjave, što je i razumljivo s obzirom na ulog koji je utakmica nosila. Svoje viđenje susreta s nama je podijelio trener Mate Čuljak.

– Neobična utakmica. Prvo poluvrijeme stvarali smo prilike, ali nismo bili dovoljno agresivni što su domaćini znali iskoristiti. Zabili smo gol u ranoj fazi utakmice i to nas poprilično uljuljalo. Agram je od svoja četiri udarca na gol uspio postići četiri pogotka, i to nas je natjeralo na preuzimanje sve većeg rizika u igri.

Međutim nakon jako lošeg prvog djelu, u drugome je to izgledalo puno bolje.

– U drugi dio krenuli smo onako kako smo se dogovorili krenuti od početka utakmice. Okrenuli smo utakmicu, ali splet okolnosti i čudnih golova koje vjerojatno nikada više nećemo primiti rezultirale su našim porazom. Međutim ništa nije izgubljeno jer nas čeka posljednje kolo u kojemu možemo pokazati jesmo li ili nismo zaslužili osvojiti naslov. Vjerujem da jesmo te da ćemo to i dokazati.

Nakon utakmice protiv Zagreba 92, i u ovoj je utakmici Matija Capar napustio teren nakon samo nekoliko minuta.

– Muči ga ta ozljeda već od prošlog susreta, pa iako se osjećao dobro na zagrijavanju i vjerovao da može igrati, pokazalo se na kraju kako će ipak trebati proći još neko vrijeme kako bi tu ozljedu u potpunosti zaliječio. Dinamo se okreće nedjelji i najvažnijem susretu ove sezone. Utakmica protiv izravnog konkurenta Rugvice, i ujedno posljednje kolo II. HMNL Sjever na rasporedu je u nedjelju 26.4 u 18 sati, u maloj dvorani Doma sportova. Nadamo se kako će naši navijači ispuniti dvoranu do posljednjeg mjesta i dati toliko potreban vjetar u leđa kako bi Dinamo uspio pobjedom potvrditi naslov i osigurati svoje mjesto u doigravanju za prvu ligu.

Karte za utakmicu protiv Rugvice moći ćete kupiti od srijede 22.4. u prostorijama KND BBB, Ilica 37 po cijeni od 25 kuna.