Večeras je u prepunoj Kutiji šibica odigran derbi susret između Futsal Dinama i Splita Tommy, a na utakmici su slavili gosti iz Splita rezultatom 3:2.

Split Tommy je poveo u sedmoj minuti preko Rodriguez Cruz Jesusa, nakon što se na centru spotaknuo Matej Horvat. Ipak, Futsal Dinamo se vratio već minutu poslije, kada je nakon odlično odigrane kombinacije poentirao Kristijan Grbeša.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena radi grubog starta nad igračem Splita Tommy, isključen kapetan Matija Đulvat te je do kraja poluvremena domaćin igrao s igračem manje.

Split je igrački višak iskoristio već u prvoj minuti drugog poluvremena kada je ponovno precizan bio Rodriguez Cruz Jesus. Do 28. minute mreže su mirovale, a tada je na precizno dodavanje vratara Luketina poentirao Saša Babić i odveo goste iz Splita u vodstvo od 3:1.

Uz odličnu podršku s tribina, Futsal Dinamo se nije predavao te je spektakularnim pogotkom Davora Kanjuha iz slobodnog udarca u 36. minuti vratio rezultatsku neizvjesnost u Kutiju šibica.

Dvije sekunde prije kraja, događaj koji će se dugo prepričavati. Ivo Jukić udario je u nogu igrača Futsal Dinama Mateja Horvata koji je izvodio aut, lopta je otišla u igru te je vrijeme isteklo, a samim time i utakmica.

Ovom je pobjedom Split Tommy postao prvi pratitelj Nacionala, dok se Futsal Dinamo nalazi na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice.