Futsal Dinamo je u prvoj trening utakmici u 2021. svladao drugoligaša Bjelovar s 10:2. Utakmica je odigrana u subotu u sklopu zajedničkog treninga, a igralo se tri puta po 20 minuta prljave igre. Među Purgerima najefikasniji su bili Kristian Čekol s tri i Daniel Matković s dva pogotka. Još pet igrača zabilo je po jedan.

Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Ove godine imate dobar spoj mladosti i iskustva i sigurno ćete biti ozbiljan kandidat za naslov. S obzirom na to da nam je ovo bilo prvo okupljanje prije nastavka prvenstva, utakmica je poslužila svrsi. Vidjeli smo u kojim fazama igre griješimo i što moramo popraviti kako bi se nosili s jačim protivnicima“, rekao nam je Željko Ostrman, trener Bjelovara, nekima poznat i kao suorganizator Trofeja Dinamo Bjelovar i jedan od aktivnijih igrača na natjecanju.

Bjelovar s prvenstvom, kao i Dinamo, nastavlja za dva tjedna, 23. siječnja. Bjelovar trenutno ima osam bodova manje od vodeće Futsal Pule.

“Na proljeće nam je cilj podignuti razinu igre, uvesti što više mladih igrača i, naravno, završiti prvenstvo u top 4 najboljih momčad”, rekao nam je za kraj trener Bjelovaraca kojima želimo puno uspjeha u nastavku sezone.

Dinamo – Bjelovar 10:2

Plavi su od prve minute nametnuli visoki tempo, a prvi pogodak na utakmici zabio je povratnik Čekol. Ubrzo je Daniel Matković zatresao praznu mrežu nakon odbijanca, a treći pogodak zabio je Kiko Dragaš Selaković kojem je to bio prvi (doduše, neslužbeni) pogodak za seniore kluba.

Svoj neslužbeni prvijenac ubrzo je upisao i Luka Bjelić efektnim udarcem u rašlje suparničkog gola. Peti pogodak za Dinamo zabio je Mihovil Prgomet udarcem s distance, a Prga se potom prometnuo u asistenta i dodao Čekolu za njegov drugi pogodak na utakmici.

Čeki je stigao do svojeg hattricka na asistenciju Tonija Vučkovića. Kod rezultata 7:0 za Dinamo, Bjelovar je stigao do prvog pogotka na utakmici nakon što je Ante Pavličević efektno zabio petom. Matković je potom zabio svoj drugi pogodak na asistenciju Dragaša, a na 9:1 povisio je Jakov Mudronja driblanjem golmana.

Bjelovarci su u tim trenucima igrali s golmanom igračem i drugi njihov pogodak na utakmici zabio je Ivan Starčević. Konačni rezultat (10:2) postavio je Hrvoje Penava u zadnjim trenucima utakmice

Alen Jukić nije mogao računati na vratara Marija Hercega, koji se pripremama priključuje u ponedjeljak te oporavljenika Kristijana Grbeše koji je zbog predostrožnosti propustio i ovaj susret.

Priliku protiv Bjelovara dobili su svi raspoloživi igrači: Ivan Pavlić, Antonio Vuk, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Filip Novak, Nikola Badrov, Daniel Matković, Toni Vučković, Kiko Dragaš Selaković, Mihovil Prgomet, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja i Luka Bjelić.

Iduću utakmicu Plavi igraju u subotu protiv još jednog drugoligaša Futsal Gorice, a prvenstvo nastavljamo 22. siječnja domaćom utakmicom protiv Novog vremena iz Makarske.