Futsal Dinamo odigrao je 2-2 protiv Futsal Pule u gostima u posljednjoj utakmici u 2023. godini. Utakmica je od početka do kraja bila potpuno neizvjesna, a Plavima su Tihomir i Filip Novak osigurali bod.

Utakmica je započela u vrlo visokom ritmu, obje ekipe su napadale, ali obrane su na nivou. Pula u drugoj minuti pogađa okvir gola. Nakon početnih par minuta, nastupila je vrlo čvrsta igra na terenu

Dinamo prijeti preko Tihomira Novaka i Vučkovića, dok je sa druge strane Piplica na nivou i ne dopušta domaćinima da ga savladaju. Nakon kornera Dinama, Zonjić i Vučković lijepo su odigrali akciju no udarac Vučkovića odlazi pored vrata.

U 11. minutu T. Novak prijeti ali siguran je Cindrić, u 15. minuti Mihovil Prgomet šalje odličnu loptu za Gudasića koju puca u vratara.

Tri minute prije kraja Dinamo je imao najbolju šansu na utakmici no Perić pogađa stativu. U sljedeća dva napada Dinamo prijeti preko Mužara i Perića, no mreže i dalje ostaju netaknute.

Minutu prije kraja domaćini dolaze do vodstva pogotkom Grilla. Prije odlaska na poluvrijeme Dinamo je prijetio preko Gudasića i Čekola, no na odmor se otišlo s 1:0

Na početku drugog poluvremena Dinamo ekspresno  dolazi do izjednačenja preko Tihomira Novaka. Domaćini su krenuli po vodstvo no udarac Moravca odlazi pored vrata. Perić i Zonjić pokušavaju dalekometnim udarcima, no oba odlaze pored vrata.

Domaćin je preuzeo inicijativu no Piplica sjajnim reakcijama spašava Dinamo. Nakon greške Cindrića, Filip Novak našao se u velikoj prilici no nije bio precizan.

Nakon izmjenjivanje snaga, domaćini ponovno dolaze do vodstva pogotkom Blazqueza. Dinamo je krenuo po izjednačenje  te prijeti preko Vučkovića, Zonjića i Gudasića no njihovi udarci nisu bili dovoljno precizni. Četiri minute prije kraja Prgomet je pokušao iz okreta, ali Cindrić je siguran.

Tri minute prije kraja trener Đulvat pokušao je igru sa golmanom igračem što se Dinamu isplatilo te dolazi do izjednačenja pogotkom Filipa Novaka na asistenciju Perića.

Četrdeset sekundi prije kraja domaćini prijete no udarac Echavarrie završava na vratnici.

Za Dinamo sada slijedi pauza u prvenstvu do sredine siječnja kada gostujemo u Omišu.

Vrsta utakmice: HMNL
Kolo: 9. kolo
Datum: 8.12.2023.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD DS Mate Parlov, Pula
Gledatelja: 500

STANOINVEST FUTSAL PULA – FUTSAL DINAMO  2:2 (1:0)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Mario Budimir
Treći sudac: Marijan Šimatović
Četvrti sudac: Matija Bagarić
Delegat: Dragan Jurić
Kontrolor suđenja: Ivan Novak

STANOINVEST FUTSAL PULA: Florijan Cindrić, Dean Moravac, Manuel Jesus Pacheco Blazquez, David Mataja, Niko Vukmir, Domagoj Šteko, Roberto Aparecio Junior Gozi, Danis Hrgota, Radenko Marković, Felipe Echavarria Echeverry, Stefano Galešić, Vitor Renoldi De Queiroz Carreira, Manolo Bilić, Franco Agustin Grillo, trener: Alvaro Martinez Castillo

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Antonio Konsuo, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Dominik Fotak, Mužar Mateo, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 1:0 Grillo (19′), 1:1 T. Novak (21′), 2:1 Blazquez (32′), 2:2 F. Novak (38′)