Već, nadamo se, i ptice na grani znaju kako će Futsal Dinamo i šestu sezonu zaredom igrati u polufinalu doigravanja za prvaka Hrvatske. Drugim riječima, Futsal Dinamo nije propustio nijedno polufinale otkako je izborio promociju u 1.HMNL po čemu smo najkonstantniji klub prve lige. Nažalost, Futsal Dinamo u prethodnih pet nastojanja nije izborio finale.

Hoćemo li pričati o “šestoj sreći” ili će se “agonija” produžiti saznat ćemo u narednih 10-ak dana.

Ovog puta na putu do finala stoji nam vrlo jako omiški Olmissum. Utakmicu možete pratiti ovaj petak od 20 sati na Areni Sport.

U nastavku, donosimo vam pregled i statistički prikaz dosadašnjih pet polufinalnih dvoboja.

Prve dvije sezone na putu do finala koban FC Split

Odmah po ulasku u 1.HMNL Futsal Dinamo je pokazao kako ovdje nije došao samo statirati. Treće mjesto u regularnom dijelu prvenstva odvelo nas je u polufinalu na FC Split. U prvoj utakmici Plavi su se odlično držali te s 4:4 na semaforu odveli utakmicu u produžetke u kojima je Split bio s(p)retniji te odnio pobjedu s teniskih 7:6. U drugoj utakmici smo također bili blizu, no ostali smo za gol prekratki, Splićani su prošli u finale s gostujućom pobjedom 1:2. Godinu kasnije, u polufinalu ponovno nailazimo na FC Split koji prvu utakmicu u Splitu dobiva s 4:2 dok se u drugoj, u prepunoj Kutiji Šibica odigrala prava drama. Nakon početnog šoka i vodstva Splita, Futsal Dinamo u samo dvije minute od 34. do 36. preokreće rezultat golovima Penave i Horvata, no Splićani preko Sutona dolaze do produžetaka u 40. minuti. Tada na scenu stupa Čekol koji zabija u 45. i donosi Futsal Dinamu majstoricu, treću odlučujuću utakmicu u Splitu. U zadnjoj utakmici smo, na žalost, ispali bez ispaljenog metka nakon konačnih 3:0 na semaforu.

U polufinalima prvenstva Hrvatske

U polufinalima prvenstva Hrvatske dva puta smo se susretali sa Splitom

Dvoboj s Makaranima u sljedeće dvije sezone

Futsal Dinamo je plasmanu u finale bio najbliže u sezoni 2017./2018. kad smo kao drugoplasirani nakon regularnog dijela imali prednost domaćeg terena u susretima protiv Novog Vremena iz Makarske. Prvu utakmicu u Zagrebu, riješili smo rutinskim rezultatom od 3:1 te polagali nade u break i pobjedu u Makarskoj te proslavili ulazak u finale dvokorakom, no to se nije dogodilo. U Makarskoj smo izgubili s 4:0 te nas je u Dvojci čekala još jedna majstorica. To je utakmica koja je i danas jedna od najpoznatijih u povijesti Futsal Dinama. Makarani su poveli s 0:1, Đulvat je nekoliko minuta kasnije poništio njihovo vodstvo, kad je Musinov minutu prije kraja zabio za 1:2 neki su već odustali od finala, no ne i naš heroj ulice Matija Capar koji je u zadnjih sekundama donio poravnanje i produžetke u kojima nije bilo promjene rezultata. U izvođenju penala nismo imali sreće te su gosti iz Makarske prošli u finale. Sezonu kasnije nismo imali previše izgleda protiv vrlo jakih Makarana. U Zagreb smo se iz Makarske vratili s 1:7, dok su Makarani u Zagrebu dovršili posao pobijedivši 6:3 i nakon dvije utakmice ponovno došli do finala.

Borba za drugo mjesto protiv Makarske

Jedan protiv petorice? Nikakav problem.

Povijest se ponavlja, opet dvoboj s novim protivnikom

S obzirom na COVID-19 situaciju, doigravanje za prvaka 1.HMNL se prošle sezone do finala igralo na samo jednu pobjedu. Nakon drame u četvrtfinalu protiv Uspinjače-Gimka, u Omišu nas je čekao novi protivnik i osvježenje u 1.HMNL, Olmissum. Omišani su nas nadigrali te s minimalnom pobjedom došli do finala. Ove sezone se u polufinalu ponovno susrećemo s omiškim gusarima, ali će se ovog puta igrati klasični play-off, na dvije dobivene utakmice te vjerujemo kako ćemo s trećim protivnikom u polufinalu imati i treću sreću te po prvi puta u povijesti ući u finale doigravanja 1.HMNL.

Najava Olmissum 20/21

Kanjuh u akciji protiv Olmissuma

Polufinalni dvoboji u brojkama

Kad pričamo o statistici u polufinalima, Futsal Dinamo je dosad odigrao 11 utakmica. Zabilježili smo dvije pobjede, protiv FC Splita i Novog Vremena, remi također protiv Novog Vremena te osam poraza. U 11 utakmica zabili smo 20 golova, a primili 38. Što se tiče strijelaca, listu predvodi Penava s četiri pogotka, iza njega je Perković s tri, zatim kapetan Kanjuh, Capar, Čekol i Horvat s dva te Ziberi, Reed, Prgomet, Grcić, Matošević i predsjednik Đulvat s jednim pogotkom.