Futsal Dinamo petu godinu u nizu igrat će polufinale prvenstva Hrvatske! Kao i prošle godine, plasman među najbolje četiri momčadi izborili smo u “drami svih drama” protiv gradskog rivala Uspinjače Gimke. Prošle godine Davor Kanjuh zabio je 15 sekundi prije kraja za preokret i pobjedu od 5:4, a ove je Robert Grbić 15 sekundi prije kraja zabio za 2:2 i produžetke.

U prvih pet minuta dodatne igre nije bilo pogotka, da bi dvije minute prije kraja Grbić iskoristio neopreznost Kristijana Postružina i zabio za vodstvo (i preokret), a u 50. Kristian Čekol zabio je za potvrdu pobjede u trenucima dok je Uspinjača Gimka igrala s golmanom igračem.

U polufinalu Futsal Dinamo će (vjerojatnio u nedjelju, 12. srpnja) igrati protiv Olmissuma u Omišu.

Izvještaj:

Utakmica je počela sjajno za Dinamo. Već u drugoj minuti Robert Grbić je lijepo poslužio Mihovila Prgometa koji iz teškog kuta gađa stativu. Već u idućem napadu ta kombinacija pokazala se dobitnom. Gostujući vratar Vuković izletio je daleko izvan gola kako bi spriječio dubinsku loptu na Grbića, a lopta se odbila do Prgometa koji ju šalje u praznu mrežu.

Uspinjača-Gimka je nakon toga počela igrati, pa je zaprijetila nekoliko puta izvana, a najopasniji pokušaj imao je Nikola Gudasić koji je sjajno obranio Mario Herceg. U šestoj minuti Herceg je neoprezno startao na Kristijana Postružina i gosti su dobili penal. Njega je realizirao Silvio Toth.

U srednjem dijelu prvog dijela gosti su bili bolja momčad, ali je pokušaje Davida Mataje i Renata Koturovića uspješno obranio Herceg. Na kraju poluvremena Dinamo se opet probudio. Hrvoje Penava je u sjajnoj šansi pucao preko gola, a u posljednjoj minuti smo imali najljepšu akciju u poluvremenu koju je Kristian Čekol završio malo pored vrata.

Drugi dio bolje su otvorili Modri, s nekoliko dobrih pokušaja, uglavnom izvana. Kristijan Grbeša, Čekol i Kanjuh pucali su snažno, ali Vuković je bio spreman. Dinamo je pojačao tempo i u prvoj polovici nastavka imao još niz šansi. Najbolja je stigla u 30. minuti kada smo izigrali cijelu suparničku momčad, ali Grbić na metar od gola nije uspio dohvatiti loptu. Uspinjača-Gimka je tada ušla i u velike probleme s obzirom na pet akumuliranih prekršaja.

Ipak, ti promašaji su nas koštali. Igrala se 35. minuta utakmice kada je Franja Matković sjajno prošao po boku, snažno pucao i zatresao stativu. Na nesreću, lopta se odbila u Grbića, pa natrag u gol. Već u iduće dvije minute stativu je zatresao i Jakov Mudronja, a dvije njegove i jednu Čekolovu šansu ponovno sjajno brani Vuković.

Dinamo je u zadnje dvije minute zaigrao s igračem-golmanom, a je sjajnu akciju i udarac Čekola odlično obranio Vuković. Modri su zaradili korner i izigrali loptu okolo do Grbića. Bilo je točno 15 sekundi do kraja, Grbić je snažno pucao, a lopta je uz mali odbijanac završila ispod grede i izborili smo produžetke.
U drugoj minuti produžetaka zaiskrilo je. Dinamo je također upisao peti prekršaj, a gosti su preko Gudasića došli do 1 na 1 situacije. Dinamo se obranio zahvaljujući Hercegu i iz rekontre imao sjajnu situaciju.

Dvije minute prije kraja Čekol je imao još jednu sjajnu šansu kada je nakon kornera ostao sam, ali je pucao preko gola. U idućoj minuti Grbić sjajno čita suparnika, krade loptu i zabija za vodstvo! Gosti su zaigrali s golmanom-igračem, ali im se to nije isplatilo. Dvadeset sekundi prije kraja, Čekol je konačno naciljao tamo gdje treba i Dinamo je poveo s ogromnih dva razlike.

To je bio i konačan rezultat utakmice, te će Dinamo u polufinalu igrati protiv Olmissuma u Omišu!

Čestitamo našim igračima i stručnom stožeru na plasmanu u polufinale te Uspinjači Gimki na borbi i još jednoj muškoj i neizvjesnoj partiji koju smo pružili našim navijačima.