Futsal Dinamo ostvario je i četvrtu domaću pobjedu ove sezone. Više nego solidan otpor pružio je Square koji je iz Zagreba mogao otići i s puno većim ulovom. Kao što je to već postao i običaj, na domaćem terenu u pratnji sjajnih navijača naši dečki vrlo rano stižu do vodstva. Igrala se 2. minuta kada naš kapetan Matija Đulvat iz blizine pogađa za 1-0. Činilo se da nam slijedi repriza prethodnih domaćinstava kada smo vrlo brzo lomili otpor suparnika, ali ovoga puta to nije bio slučaj. Nedugo nakon vodstva Đulvat je imao još jednu sjajnu priliku koja je otišla pored gola i od tog trenutka Square je krenuo. Cijelo prvo poluvrijeme "Gospari" su bili bolji i diktirali igru, ali je srećom jučer na našim vratima stajao vrlo raspoloženi Goran Škorić koji je doslovno izludio protivničke igrače. Uz puno muke na predah se otišlo s minimalnim vodstvom.

U nastavku je na teren izašao neki drugi, pravi, Dinamo. Uspostavljena je terenska ravnoteža koja je izrodila odlične šanse za Franju i Penavu, ali se ovoga puta iskazao protivnički vratar Primić. Daleko od toga da i naš vratar nije imao posla, ali kao što smo već rekli činilo se da Dubrovčani nikada neće do gola. Nažalost, prevarili smo se. U 30. minuti Square dobiva slobodan udarac na desetak metara, Cvjetković puca, a lopta pogađa živi zid i vara našeg vratara za poravnanje. Sjajno navijanje tijekom cijele utakmice nakon tog gola doživjelo je svoju kulminaciju. Čim se krenulo s centra tribine su gotove eksplodirale, a to je najbolje iskoristio Capar koji je na krilima navijača s desetak metara probio vratara Primića niti dvadeset sekundi nakon primljenog pogotka. Četiri minute kasnije Dinamo stiže na prag pobjede. Sve je sam uradio sinoć sjajni Kanjuh. Prvo je ukrao jednu loptu te se sjurio sam prema vratima i neobranjivim udarcem sa sedam metara doslovno probušio Primića. Nedugo nakon toga "Gospari" uvode golmana-igrača, ali niti to im nije pomoglo da izbjegnu poraz. Ponajbolji igrač susreta, Davor Kanjuh, krade još jednu loptu i pogađa u praznu mrežu za konačnih 4-1.

Dinamo je ostvario vrijedna tri boda u borbi za doigravanje iako igra u pojedinim dijelovima nije bila na visokoj razini, ali je tome svakako pridonijela i odlična ekipa Squarea koja je još jednom pokazala da se s razlogom smatra jednom od najjačih u državi. Dojmove nakon ove teško izborene pobjede kao i uvijek dao je naš trener Mićo Martić.

– Moram priznati kako sam očekivao tešku utakmicu. Bio je ovo jedan zreli dvoboj i mislim kako je na kraju ipak pobijedila bolja ekipa. U globalu sam zadovoljan našom igrom jer moramo uzeti u obzir da smo igrali protiv najjače ekipe koja je do sada došla u Zagreb.

Na upit je li zadovoljan pojedinačnim prezentacijama igrača Mićo je podvukao tri imena.

Kanjuh, Capar i Đulvat su definitivno odigrali na visokoj razini ovu, a i prošle utakmice. Također me veseli i povratak Franje jer ćemo sada moći lakše izbalansirati sastav i početi uigravati početnu četvorku. Pred nama je za tri dana dvoboj protiv Uspinjače koju izuzetno cijenim i respektiram, ali nas u toj utakmici zanimaju tri boda do kojih možemo doći samo maksimalnim angažmanom.

Svoje dojmove nakon utakmice podijelio je i po mnogima najbolji akter susreta, vratar Škorić.

– Kao što smo i očekivali bila je ovo najteža domaća utakmica. Square se pokazao kao prava ekipa i utakmica je lako mogla otići i na njihovu stranu. Mi definitivno nismo bili pravi, tek kada smo primili gol za 1-1 smo se probudili i odigrali odličnih zadnjih deset minuta uz fantastičnu potporu s tribina. Tu smo pokazali karakter i na kraju zasluženo pobijedili. Smatram da moramo puno bolje, očekuje nas još puno posla, ali apsolutno vjerujem u ovu ekipu i siguran sam da najbolje partije tek slijede.

Za kraj spomenimo kako nas ovaj tjedan očekuju dva kola. Prvo u srijedu s početkom u 20.30 sati u Fusiu gostujemo kod Uspinjače, a potom u subotu u Podsusedu s početkom u 19 sati dočekujemo Novo Vrijeme iz Makarske.