Futsal Dinamo svladao je Crnicu na Baldekinu s 5:6 i time zadržao prednost na čelu ljestvice!

Plavi su utakmicu započeli u tromom ritmu, s tek povremenim bljeskovima. Domaćin je to vrlo dobro iskoristio i poveo u 5. minuti. Naša obrana je zaspala i propustila zatvoriti drugu stativu, gdje je loptu dočekao Josip Radić i lagano poentirao. Stvari su izgledale još gore kada je 2 minute kasnije Hrvoje Penava skrivio najstrožu kaznu. Ipak, Goran Škorić sjajno čita udarac Anti Mijatu i spašava Dinamo! To je bio dodatan poticaj našoj ekipi koja uz dozu sreće u idućoj minuti dolazi do izjednačenja. Nakon izvedenog kornera, Mijat je skrenuo loptu u svoju mrežu, čime je zaokružio minutu iz noćne more. Ipak, vrlo brzo se iskupio, kada je presjekao loptu nakon našeg lošeg prekida, te je u kontri zakucao loptu pod gredu i vratio vodstvo domaćinu. U 16. minuti, ponovno je prekid donio zgoditak. Kristijan Grbeša dao je snažnu povratnu loptu, a Davor Kanjuh je sa 7 metara sjajno pogodio suprotni kut za novo izjednačenje. Crnica je imala problema s prekršajima, a to ih je koštalo samo 5 sekundi prije kraja poluvremena. Penava je povukao loptu u kontri, bio je povučen i Grbeša je dobio šansu s deset metara dovesti Futsal Dinamo u vodstvo. Najjača ljevica lige nije pogriješila, i Plavi su na vodstvo otišli s prednošću.

Već u prvoj minuti nastavka Penava je postigao pogodak za 2:4, nakon što je lijepo realizirao polukontru i sjajno Kanjuhovo dodavanje. Da za Dinamo nema odmora, pokazao je već u idućoj minuti Niko Škugor koji vraća prednost na samo jedan gol. Tada je uslijedilo 5 minuta primirja, a to je prekinuo Vedran Matošević koji je presjekao jednu „paralelu“ domaće ekipe, sjurio se sam prema golmanu i poentirao za 3:5. Dvije minute kasnije, domaćin je ponovno izgubio loptu, a Vito Gagulić suvereno zakucava loptu i donosi Plavima najveću prednost na utakmici. Crnica je tada zaigrala s golmanom-igračem, a nadu im je donio Nikola Pavić koji nakon sjajnog solo prodora zabija za 4:6. Naša momčad se dobro branila, ali 19 sekundi prije kraja, Stjepan Perišić sjajnim udarcem izvana postavlja konačnih 5:6. Domaćin nije imao vremena za izjednačenje, te je Futsal Dinamo uzeo tri boda na izuzetno teškom gostovanju.

Iduća utakmica slijedi već u srijedu, kad gostujemo u Slavonskom Brodu, na novom velikom ispitu za obranu prvog mjesta.