Futsal Dinamo svladao je Vrgorac na jednom od najtežih gostovanja u ligi s 2:1 i nastavio seriju pobjeda u 1.HMNL. Nakon što se Plavi u prvom dijelu nisu najbolje snašli, u nastavku su odigrali odličnu utakmicu i na krilima dvostrukog strijelca Hrvoja Penave došli do preokreta i velike pobjede!

Početak dvoboja obilježio je nervoznu igru s obje strane. Čekala se pogreška suparničke momčadi, a prve prigode na utakmici za Dinamo propustili su Antonio Franja i Kristijan Grbeša. Ubrzo na drugoj strani pokušava Duško Martinac, ali iz stopostotne prilike promašuje cijeli gol.

Vrgorčani su došli do rezultatske prednosti u 7. kada je pogodio upravo Martinac. Domaćini su nakon gola preuzeli inicijativu, Dinamo je malo pao, no povratnik Goran Škorić otklonio je svaku opasnost Nebeskoplavih.

Što se poluvrijeme približavalo kraju, to je Dinamo bio bolji. Dobre prigode za Modre u završnici poluvremena propustili su Sadat Ziberi i Penava, no Mario Herceg bio je siguran  i na odmor se otišlo s minimalnom prednosti domaćina.

U nastavak utakmice Dinamo ulazi puno bolje. Ofenzivna igra i pritisak Plavima su se isplatili u 30. kada je Penava okrenuo braniča i Hercegu zabio kroz noge za 1:1.

Već u sljedećoj minuti Matija Đulvat zaradio je izravni crveni karton jer je kao zadnji igrač obrane srušio napadača Vrgorca na 9 metara od Dinamovog gola. Zbog prigovora s klupe Plavih isključen je i Juraj Fabijanić.

Međutim, Vrgorac u dvije minute igre s igračem više nije uspio realizirati brojčanu prednost, čak su Plavi imali jednu odličnu prigodu iz kontre, ali je Grbeša pucao preko gola.

Povratkom našeg petog igrača, Futsal Dinamo je ponovno uspostavio inicijativu. U 35. prvo je Matej Horvat na asistenciju Douga Reeda iz kornera odlično pucao, ali je Herceg obranio glavom za novi korner Dinama iz kojeg je pao gol za preokret. Nakon gužve u šestercu, Penava je uklizao i zabio za 2:1 vodstvo naše momčadi.

Vrgorac je odmah uveo golmana-igrača, što je umalo iskoristio Škorić koji je udarcem na prazan gol pogodio gredu. Do kraja utakmice Futsal Dinamo je uspio izdržati pritisak domaćina i u Zagreb se vraća s velika tri boda s jednog od najtežih gostovanja u ligi.

„Kao što smo i očekivali, utakmica je bila vrlo teška. Došli smo s namjerom da pobijedimo, da odnesemo sva tri boda, a to smo i uspjeli.Put je dosta utjecao na našu igru u prvom dijelu u kojem smo se malo tražili, ali drugo poluvrijeme smo odigrali odlično, uništili smo ih i bilo je pitanje vremena kada ćemo preokrenuti. Malo nas je 'uštopao' crveni karton kapetana Đulvata, ali usprkos tome smo uspjeli i idemo kući pjevajući', rekao nam je junak utakmice Penava.

Futsal Dinamu ovo je bila peta uzastopna prvenstvena pobjeda, a sljedeću utakmicu igramo u petak (11. studenog) u Dvojci.