Futsal Dinamo svladao je Universitas s 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala i tako obranio servis. Podsjećamo, serija se igra do dvije dobivene utakmice, a uzvrat nas očekuje u Splitu narednog vikenda.

Spori početak poluvremena i uraganski završetak

Obje momčadi u utakmicu su ušle dosta rezervirano i visoki ulog bio je vidljiv od prve sekunde. Dinamo je mogao povesti već u četvrtoj minuti. Najprije je Nikola Badrov potegnuo kontru i pucao. Udarac mu je obranio Ivo Jukić. Modri su odigrali dobru akciju nakon kornera, ali je Kristiana Čekola zaustavila stativa.

Četiri minute kasnije, isti scenarij. Ovog puta je Badrov ispalio metak u stativu od kojeg se i dalje trese gol u Dvojci. Najbolju šansu u prvom dijelu gosti su imali nakon sjajne minijature Ivana Gotovca. Primio je loptu leđima okrenut golu, a onda iz okreta pucao vrlo opasno. Srećom po Dinamo, hercegovačka hobotnica Mario Herceg bila je na visini zadatka.

U 12. minuti Toni Vučković je imao šansu 1 na 1, ali ga je Jukić pročitao. Uskoro je Kanjuh dovršio hattrick Modrih jer je i sam gromovito pogodio okvir gola. U zadnjoj minuti, Dinamo okreće vodu na svoj mlin. Najprije je Mihovil Prgomet pokrenuo polukontru nakon osvojene lopte i lijevom nogom silovito zabio s devet metara. Tek što je Universitas krenuo s centra, opet su izgubili loptu. U kontri je Prgomet odigrao pas koji je pogodio suparnika u ruku i sudac je pokazao na crnu crtu. Čekol je bio precizan iz najstrože kazne i Dinamo je na predah otišao s dva gola prednosti.

Dinamo obranio servis protiv Universitasa

Dinamo obranio servis protiv Universitasa. Može li u Splitu riješiti pitanje pobjednika?

Rutinski obranjena prednost

U prvih pet minuta obje momčadi su imale nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao sve do 25. minute. Tada je Josip Juretić lijepo povukao s boka u sredinu i lijevom nogom matirao Hercega. Već u idućoj minuti Filip Novak mogao je vratiti “hendikep” na Dinamovu stranu. Prošao je i Jukića, ali su se gosti spasili kombinacijom pomoći bloka i okvira. To nije trajalo dugo.

Već u idućem napadu Prgomet je zabio još jedan gol. Ovog puta raketa je sijevnula desnom nogom s 12 metara i Svrdlo s Trešnjevke vratilo je mir domaćinu. U idućih deset minuta obje momčadi su imale nekoliko solidnih šansi, ali su obrane i golmani bili malo lukaviji i spretniji od napadača. Pet minuta prije kraja, Universitas je odlučio zaigrati s golmanom-igračem.

Gosti su vrlo strpljivo čekali svoju šansu, ali Dinamo se dobra branio i zadržao prednost do kraja. Ovaj rezultat nam garantira najmanje još jednu domaću utakmicu ove sezone, pa još jednom pozivamo navijače da pomognu klubu u ovim neobičnim vremenima.

Podrži Dinamo u doigravanju: Učlani se i kupi virtualnu ulaznicu