Futsal Dinamo danas od 18 sati igra drugu utakmicu četvrtfinala doigravanja za titulu prvaka Hrvatske. Nakon što smo Universitas svladali u prvoj utakmici, sada idemo završiti posao. Idemo u Split po polufinale! Izravni prijenos utakmice možete pratiti na YouTube kanalu domaćina.

Tradicija na strani Modrih

Utakmica prošlog vikenda bila je sedmi međusobni dvoboj između Dinama i Universitasa.  Modri zasad imaju veliku prednost jer su upisali čak pet pobjeda i dva remija. Ipak, treba napomenuti da su čak tri pobjede bile s jednim golom razlike. Tek jednom je Dinamo rezultatski uvjerljivo slavio protiv današnjeg suparnika, u 7:3 pobjedi prošle sezone. Ali i ta utakmica je, ako se sjećate, bila neizvjesna i na semaforu Dvojke je do 30. minute pisalo 1:3.

Naši današnji suparnici tvrd su suparnik za sve momčadi u ligi. U regularnom dijelu sezone primili su tek 49 golova što ih čini četvrtom najboljom obranom lige, a koliko ih je teško nadigrati svjedoči podatak da su pet utakmica izgubili s jednim golom razlike. Njihova žilavost dobro se vidjela i prošlog tjedna. Dugo smo ih pokušali slomiti, ali smo značajniju prednost stvorili tek u zadnjoj minuti prvog dijela dvama golovima.

Ako pričamo samo u utakmicama u Splitu protiv tamošnjih Studenata, tamo smo odigrali tek tri utakmice. Nakon remija u prvoj sezoni (1:1), u iduće dvije upisali smo pobjede. Najprije s 1:4, a onda i 1:2 u tekućoj sezoni. Nastavku istog trenda nadamo se i danas.

Dinamo u Split ne ide samo po polufinale. Dinamo u Splitu lovi momentum pred ključni dio sezone, onaj koji nam je u proteklim sezonama bio najveća prepreka. Naši igrači svjedoče o velikoj nabrijanosti u svlačionici da konačno skinemo prokletstvo polufinala, a gostovanje na jednom od najtežih terena u prvoj ligi bit će nam pravi test za to.

Podsjetimo, prvenstvo se ove sezone igra po “normalnom” formatu, pa će Dinamo u slučaju pobjede biti u polufinalu. Tamo će čekati boljeg iz ogleda između Olmissuma i dubrovačkog Squarea. U onom drugom slučaju, do kojaga nadamo se neće doći, igrat će se majstorica u Zagrebu u utorak 27. travnja s početkom u 18 sati.

Sezona je sve teža, prostora za grešku je sve manje, a mi smo sve napetije zalijepljeni za naše male ekrane TV prijemnika i računala. Sve što smo dosad napravili na neki način se briše i vrijedi samo iduća utakmica. Našim dečkima želimo sretan i miran put uz veliku želju da nam donesu polufinale.

> Podrži Dinamo u doigravanju: Učlani se i kupi virtualnu ulaznicu