Futsal Dinamo je u zadnjem kolu Glavne runde Lige prvaka pobijedio crnogorskog prvaka Titograd s 3:0 i tako se pobjedom oprostio od najvećeg klupskog natjecanja ove godine.

Prvo poluvrijeme vrlo napeto

Dinamo je ušao jako žestoko u utakmicu, ali i gosti. Već su u trećoj minuti napravili treći faul i morali su do kraja poluvremena igrati puno lakše u obrani. Plavi su na početku prijetili i bili bolji, ali to su uglavnom bili pokušaji izvana.

Najopasniji je bio onaj koji je uputio Kristian Čekol u trećoj minuti, a ubrzo nakon toga je Luka Perić okrenuo čuvara i snažno pucao pokraj gola. Dinamo je do vodstva došao u četvrtoj minuti.

Odigrao je brzu kontru koju je povukao Mateo Mužar, a Nikola Gudasić je dočekao loptu i sjajno pogodio drugi kut. U narednih deset minuta smo gledali šahovsku partiju i visok intenzitet, ali bez puno pravih šansi.

Titograd je najbliže golu u prvom dijelu bio u 13. minuti kada su pucali izvana, ali je lopta fijuknula malo pored vrata Ante Piplice. Nakon toga se Kristijan Postružin prošetao po sredini obrane i zamalo pucao pored stative.

Isti igrač potpisuje novu šansu Plavih u 15. minuti, ali do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao.

Rješavanje utakmice u drugom poluvremenu

Već na startu drugo poluvremena Perić je imao dvije sjajne šanse. Prvi put je zarolao golmana koji je ipak stigao blokirati loptu, a u idućoj situaciji je pucao malo pored gola.  U petoj minuti su Plavi odigrali sjajnu akciju na drugu stativu gdje je Mihovil Prgomet ostao za ma lo kratak, a lopta je završila na stativi.

Vrlo brzo iza toga je Filip Novak probao špicom iz teškog kuta, ali je vratar crnogorske ekipe obranio šut. U sedmoj minuti Toni Vučković je pucao snažno nakon prekida, Čekol je odbijanac iz blizine proslijedio u golmana, a Toni je u novoj situaciji proparao prečku izvana.

U 29. minuti je Dinamo naplatio dominaciju. Čekol je ostavio kratku loptu za Perića, ovaj mu je ostavio povratnu,  a Čeki je proparao mrežu u prvi kut. U iduće dvije minute je Ante Piplica obranio dva sjajna udarca.

U 34. minuti je Čekol pogodio stativu, a nakon odbijanca je zakucao loptu pod prečku za 3:0. Do kraja su obje ekipe imale par šansi, ali nije bilo promjene rezultata.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: 3. kolo, Glavna runda
Datum: 27.10.2023.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: KC Dražen Petrović, Zagreb