Futsal Dinamo će ove nedjelje (12.9.) na tradicionalnoj Šalati ugostiti novopečenog prvoligaša Šibenik 1983. Bit će to odlična proba za obje momčadi prije završnog dijela priprema za početak 1.HMNL.

Na žalost, Šibenčanima ovo neće biti prva Šalata jer su već gostovali onog tužnog lipnja 2018. godine kad se na Šalati održala prijateljska utakmica na spomen naših dragih Matije Capara i Oskara Kadrnke.

Utakmica sa Šibenčanima bit će šesta službena na Šalati između Futsal Dinama i nekog drugog kluba, a prva protiv hrvatskog kluba. Dosad smo igrali protiv dva grčka te jednog engleskog, talijanskog i švedskog predstavnika.

Plavima je Šalata neosvojiva tvrđava jer su u dosadašnjih pet utakmica bili vrlo uspješni te upisali četiri pobjede i jedan remi uz gol-razliku 22:11.

futsal dinamo šalata statistika

University of Nottingham, 2015.

Svi koji su bili jako dobro pamte Šalatu 2015. kada se na terenu umjesto futsala skoro igrao vaterpolo. Prolom oblaka te večeri nije spriječio prekrasnu manifestaciju na kojoj su nastupili kadeti i juniori Futsal Dinama, legende zagrebačkog futsala i Dinamove legende te kao šlag na tortu University of Nottingham i Futsal Dinamo.

Naši dečki su do pobjede došli s glatkih 5:0, a strijelci su bili Franja i Pezelj te tada nova pojačanja Kanjuh i Ziberi s dva gola. Utakmica je osim nevjerojatnog pljuska ostala poznata i po ozljedi Nikole Perkovića koja ga je na duže vrijeme izbacila iz trenerovih planova.

futsal dinamo šalata nottingham

Doukas, 2016.

Grčki predstavnik Doukas jedini je dosad klub koji je sa Šalate otišao uzdignuta čela i neporažen. U fantastičnoj utakmici pred oko 2.000 navijača odvijala se prava golijada puna preokreta koja je na kraju završila prijateljskim remijem.

Utakmica je bila puna preokreta, tako su gosti poveli, no dvama golovima Penave Modri okreću na 2:1. Do kraja poluvremena Grci su uspjeli izjednačiti, a minutu prije kraja Ziberi zabija za 3:2.

U drugom poluvremenu je Grbeša s dva pogotka, od kojih je jedan bio u samoj završnici utakmice, Modrima osigurao neriješen rezultat. Na toj utakmici debitirali su Ivan Herceg, Doug Reed i još i danas aktivni u redovima Futsal Dinama Mihovil Prgomet.

Panathinaikos, 2018.

Još jedan grčki predstavnik je na Šalatu stigao sada već davne 2018. Riječ je o atenskom Panathinaikosu, klubu s kojim NK Dinamo i Bad Blue Boysi imaju puno poveznica. Malo je reći da se na Šalati ponovno odvio pravi spektakl kojeg je dodatno upotpunila i skupina gostujućih navijača.

Na ovoj Šalati predstavio se Jakov Grcić, a što se tiče rezultata, on je također bio vrlo tijesan, kao i godinu prije. Strijelci za Modre bili su Prgomet, Šulentić, Kanjuh i Penava koji je golom u 39. minuti utakmice riješio pitanje pobjednika.

Šalata 2018. ostaje u sjećanju i zbog poruke Velimira Zajeca, legende oba naša kluba koji, iako nije mogao doći na Šalatu, poslao je vrlo emotivnu poruku svim navijačima putem videa.

futsal dinamo šalata panathinaikos pao

Milano Calcio A5, 2019.

Vrlo tvrda utakmica odigrala se 2019. godine protiv talijanskog predstavnika Milana Calcio A5. Klub je to u koji su iz redova Futsal Dinama prešli Sadat Ziberi i Matej Horvat.

Utakmica nije obilovala pogotcima kao prethodnih godina, pa su se tako u strijelce upisali Mihovil Prgomet i mladi Jure Jakovljević za konačnih 2:0. Utakmica će ostati u pamćenju i po prekidu u 26. minuti, kada je tadašnji kapetan, a današnji trener Matija Đulvat uručio prigodni poklon dugogodišnjem vrataru Goranu Škoriću koji se tada oprostio od modrog dresa.

futsal dinamo šalata milano

Hammarby Futsal, 2020.

Ako je suditi po rezultatu, na Šalati smo prošle godine mogli gledati pravi teniski meč. U goste nam je došao švedski prvak, Hammarby Futsal, kojeg smo slomili tek u samoj završnici sureta pa sam konačni rezultat od 6:3 ne odaje pravu sliku drame koja se odvijala na terenu.

Modri su poveli golom Penave, da bi gosti izjednačili nekoliko minuta kasnije. Pogotcima Mužara i Kanjuha se Futsal Dinamo odvojio, no početkom drugog poluvremena gosti se vraćaju s dva brza gola u samo dvije minute. Rezultat 3:3 je na semaforu stajao sve do 37. minute kada su gostujuću mrežu u tri minute redom tresli Matković, opet Kanjuh i Grbeša za konačnih 6:3.

MNK Šibenik 1983, 2021.

Šalata će i ove godine simbolično označiti početak priprema za novu sezonu. U goste nam na krilima svojih Funcuta stiže MNK Šibenik 1983. Bit će to prvi susret Futsal Dinama i jednog hrvatskog kluba u službenom dvoboju na Šalati, a uvjereni smo kako nas očekuje odlična utakmica.

Dok trener Šibenčana Andrija Bakula ne otkrije svoje karte u nedjelju, pročitajte kratki pregled o našem nedjeljnjom suparniku na poveznici ispod.