Naša ekipa u subotu, 1. listopada u 20 sati igra prvu utakmicu sezone, protiv pojačanog Novog Vremena iz Makarske. Radi se o derbiju kola između dvije ekipe koje pretendiraju na visoku poziciju.
Iako će Futsal Dinamo, nakon šest mjeseci pauze, napokon igrati sa svoji šestim igračem, Mićo Martić neće moći računati na usluge četiri vrlo bitna igrača. Hrvtaski reprezentativci Matej Horvat i Vedran Matošević još uvijek nisu do kraja sanirali ozlijede, Davor Kanjuh je kartoniran, a Doug Reed će imati pravo nastupa tek od drugog kola.
S obzirom na to da igramo bez bitnih igrača, podrška naših navijača na utakmici protiv Novog Vremena bit će nam potrebnija nego ikad, kako bismo pobjednički ušli u novu sezonu. U ulozi šestog igrača u subotu će biti naši prvotimci koji neće nastupiti na terenu. O utakmici protiv Novog Vremena i predstojećoj sezoni porazgovarali smo s Matejom Horvatom.
„Nažalost, u subotu neće biti Vekija, Dade, Reeda i mene. No, mislim kako ove sezone imamo veću širinu u momčadi. Vjerujem da i bez nas imamo dovoljno kvalitete i nadam se da nećemo imati problema u utakmici protiv Novog Vremena. Nas četvorica ćemo svakako podržati suigrače s tribina, u ulozi šestog igrača“, rekao nam je popularni „Banana“.
Horvat je ozlijedio stopalo na utakmici Europskih sveučilišnih igara u Zagrebu u srpnju. Navijače sigurno zanima kako teče oporavak?
„Stanje s ozljedom je sve bolje. Doktor mi je dao zeleno svijetlo da mogu početi trenirati. Ali, još uvijek nisam na 100 posto. S velikim nestrpljenjem očekujem povratak treninzima i utakmicama te se nadam da ću se vratiti na teren već u četvrtom kolu kada gostujemo kod Uspinjače.“
Utakmica protiv Novog Vremena je prva u redovnoj sezoni koja traje 22 kola. No, ulazak u sezonu s pobjedom svakako bi dobro došao za moral Kluba i naših navijača.
„Ova utakmica ne mora značiti ništa jer je tek prva u sezoni, imamo još 21 utakmicu prije play-offa. No, dvoboj protiv Novog Vremena može nam pokazati u kakvoj smo formi, ali i dati određenim igračima koji će zbog ozljeda dobiti priliku mogućnost da se nametnu“.
Matejevi suigrači Kristijan Grbeša i Davor Kanjuh u nedavnom su videu prognozirali da će „Banana“ zabiti manje od 3.5 gola u sezoni.
„Hahaha, drago mi je da se „hrvatski Miguelin“ Grbi i miljenik navijača Dado šale kao u dobra stara vremena. Ovim putem im poručujem da na sebe igram više od 3.5 gola“.
Boysi se u subotu vraćaju na tribine Doma sportova nakon gotovo šest mjeseci pauze.
„Uvijek je gušt igrati pred puno navijača. Oni nam daju dodatnu snagu. Posebno u trenucima kad nam je teško. Mislim da imamo veliku šansu ove sezone osvojiti naslov prvaka jer se okupila „stara ekipa“ koja je sada još bolja i iskusnija, plus još imamo nekoliko odličnih igrača. Pozivam sve navijače da zajedno krenemo po naslov prvaka. S vama ćemo taj cilj ostvariti puno, puno lakše“.
Dinamo to smo mi!