Sinoć je u sportskoj dvorani Martinovka odigrano posljednje kolo regularnog dijela I HMNL, uoči doigravanja za prvaka Hrvatske. Dinamo je igrao na gostujućem parketu protiv gradskog rivala Alumnusa koji se bori za opstanak u ligi. Pobjedom 2:6 (0:2). Dinamo je pokazao da i bez nekih standardnih igrača, koji zbog ozljeda nisu mogli sinoć biti u prvom sastavu, može pobijediti Alumnus. Opet su mlađi igrači bili motor koji je donosio prevagu, a Penava i Majić svojim su pogodcima utakmicu usmjerili gostujućoj pobjedi.
Odmah u početku utakmice gostujuća je momčad stvarala velik pritisak na Alumnus te je već u prvim minutama imala odlične šanse za postizanje pogotka. U četvrtoj minuti susreta pogodak je postigao Hrvoje Penava i tako načeo domaćine koji su sve više počeli griješiti. Sve to je rezultiralo nepotrebnim prekršajima Alumnusa i kaznenim udarcem s 10 metara za Dinamo kojeg je izveo sinoćnji kapetan Antonio Franja. Na žalost, lopta pogađa desnu vratnicu i odlazi izvan granica igrališta. Ipak, nekoliko trenutaka kasnije Davor Kanjuh dobiva šansu u novome desetercu. Iako do tada nije realizirao velik broj šansi, Kanjuh u 15. minuti postiže drugi pogodak za Dinamo. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, iako su obje ekipe imale prilike za postizanje pogotka. Čini se kako je odmor bilo potreban Alumnusu da se probudi i postane agresivniji. Početkom drugog poluvremena domaći igrači su pokušali uhvatiti priključak. Nakon šest minuta nastavka uspijevaju postići pogodak. Dobru akciju završio je Kubović te tako probudio nadu domaćima, no Ivan Majić, nakon nepune minute vraća Dinamu prednost od dva pogotka. Domaćini se nisu predavali, a njihov trud nagrađen je u 34. minuti kada sudac start Bešlića u šestercu označava kao prekršaj. Reprezentativac BIH Matan realizirao je dosuđeni kazneni udarac te tako smanjuje Dinamovu prednost na 2:3. Domaćini su tada pokušali pritiskom dohvatiti potpuni priključak, ali nakon odlične akcije Penava postiže svoj drugi pogodak. Do kraja utakmice Alumnus je išao na sve ili ništa te je uveo „igrača vratara“, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti raspoloženom Dinamu. Modri su postigli još dva pogotka zahvaljujući Majiću te hat-tricku Penave koji je u posljednjoj minuti zabio za 2:6.

Bila je ovo vrlo zanimljiva utakmica i vjerujemo da su gledatelji uživali u puno dobrih poteza s obje strane. Antonio Franja sinoć je zamijenio ozlijeđenog Matiju Đulvata te preuzeo kapetansku traku, a našem je mladom Šulentiću zasigurno sinoć bilo posebno igrati protiv Alumnusa u čijim redovima je njegov brat – Marko Šulentić. Također, treba napomenuti kako je velik broj Dinamovih igrača u svojoj karijeri nastupalo za Alumnus, a jučerašnjom pobjedom gostiju svoj bivši klub poslali su u doigravanje za opstanak. Prvoligaški debi u sinoćnjoj utakmici imao je drugi Dinamov vratar – Daniel Bešlić. U svakom slučaju, bio je ovo jedan izmijenjeni sastav Dinama, ali ipak onaj isti Dinamo – pobjednički
Svoje je doživljaje s utakmice i očekivanja protiv Splita s nama podijelio upravo Daniel Bešlić:
„Utakmica protiv Alumnusa nam je bila vrlo teška i neizvjesna do samoga kraja ali dobro smo odigrali, iako smo bili oslabljeni, bez par ključnih igrača. Zahvaljujem se treneru što mi je dao priliku od prve minute susreta, ali se isto tako moram zahvaliti i suigračima što su me bodrili tijekom cijele utakmice. Sad se okrećemo utakmici protiv Splita i siguran sam da Splitu neće biti lako protiv nas te da im možemo pokvariti planove, ako budemo bili pravi.“
Ovim je porazom Alumnus otišao u doigravanje za opstanak, dok naša momčad odlazi u doigravanje za prvaka Hrvatske. U subotu gostujemo u Splitu, a nakon toga nas očekuje posljednja utakmica bez gledatelja u domu sportova. Dinamo se ove sezone susreo sa Splićanima tri puta i svaki put do sada naša momčad je gubila, a Split se pokazao kao snažna momčad u čijim se redovima istaknuti Hrvatski reprezentativci pojačani odličnim Brazilcima. Unatoč tome, u polufinale doigravanja Dinamo ulazi sa željom da se finale doigravanja igra pred punim tribinama Zagrebačkog Doma sportova.