U petak, 17. siječnja s početkom u 18 sati Futsal Dinamo gostuje kod Squarea u Dubrovniku u sklopu 11. kola 1.HMNL. Pred nama je vrlo bitna utakmica protiv protivnika s kojim za sada imamo iznimno pozitivan skor, možda i ne u potpunosti razmjeran s obzirom na njegovu kvalitetu.

Naime, u 13 dosadašnjih međusobnih utakmica, Futsal Dinamo upisao je devet pobjeda, jedna utakmica je završila neriješeno, a Square je upisao tri trijumfa, posljednji u drugom kolu aktualnog prvenstva kada su u Dvojci bili uspješniji s rezultatom 4:3.

Posljednja pobjeda Squarea prije listopada 2019. datira iz travnja 2016. kada su u Gospinom polju slavili s 8:4. To je bila prva Dinamova sezona u 1.HMNL. U prvoj međusobnoj utakmici slavili smo na domaćem terenu s 4:1, onda smo ih ponovno dobili u kupu s 3:0, da bismo u uzvratima izgubili 1:2 u Kupu (i prošli na završnicu) i s već spomenutih 4:8 u 18. kolu tog prvenstva.

Nakon tog poraza, uslijedilo je osam utakmica u kojima smo upisali sedam pobjeda i remi. U sezoni 2016./17. slavili smo protiv Squarea čak četiri puta, od čega su dva dvoboja u regularnom dijelu prvenstva bila prilično dramatična. U Dvojci smo slavili pogotkom Davora Kanjuha u posljednjoj stotinki utakmice, a u Gospinom polju pobijedili smo 5:4 iako smo gubili 0:3 i 3:4.

Zatim smo se sa Squareom, lakše od očekivanog, sučelili u četvrtfinalu prvenstva, a trijumfalne su bile i sljedeće dvije sezone u kojima smo upisali tri pobjede i remi.

A taj remi je izboren na dramatičan način, u 18. minuti gubili smo u Dubrovniku 1:4, a do remija smo stigli u posljednjim sekundama pogotkom trostrukog strijelca Mihovila Prgometa.

Posljednji dvoboj u Dubrovniku? U 29. minuti na semaforu je pisalo 3:0. Konačni rezultat: 3:4 za Futsal Dinamo.

U tri od zadnja četiri dvoboja u Dubrovniku gubili smo u nastavku utakmice s tri razlike, a na kraju smo u te tri utakmice upisali dvije pobjede i remi.

Osim dramatičnih završetaka, utakmice ova dva kluba karakterizira i veliki broj postignutih pogodaka, za sada ih je palo 89, što iznosi nešto manje od 7 po utakmici.

Uvjerljivo najbolji strijelac u međusobnim utakmicama je Davor Kanjuh s 13 pogodaka.

U petak se nadamo jubilarnoj 10. pobjedi protiv jakog dubrovačkog sastava!