Jučer je u Sutinskim vrelima počela završnica Kupa Hrvatske u malom nogometu, a prvi dan natjecanja ostao je u sjećanju po sablazno praznom gledalištu na prvim dvobojima i sjajnoj utakmici u kojoj je Futsal Dinamo poražen sa 6:4 od Split Tommyja. Završnica Kupa počela je u 15 sati, ali malo će tko pamtiti pobjedu Kieva, sjajan otpor mladića iz Ploča ili dobru Osječku igru protiv domaćina natjecanja, sva sportska javnost i ljubitelji futsala čekali su dvoboj drugoplasirane i trećeplasirane momčadi prvenstva. Akteri na terenu nisu im ostali dužni, publika koja se u dvorani okupila kako bi gledala dvoboj najtrofejnije momčadi Hrvatske koju je predvodio Brazilac Neto i trenutno najpoznatijeg malonogometnog Kluba u Hrvatskoj koji puni dvorane gdje god igra po prvi puta se mogla pratiti uživo na televiziji. U sjajnoj utakmici koja je pokazala sve čari futsala Dinamo je pokazao karakter, vrativši se iz minusa od 4:0 sve do 4:4, ali Splitovci su bili sretniji i spretniji, te zasluženo prošli u polufinale.
Dinamo je mogao povesti već na samom početku, ali Perković ne zabija izglednu priliku na drugoj stativi. Kazna je uslijedila brzo, kad je nakon akcije iz kornera za vodstvo Splita zabio kapetan Suton. Hrvatski je reprezentativac povisio i na 2:0, udarcem s 10-ak metara. Nakon šoka priliku je za Plave opet imao raspoloženi Perković, koji je u situaciji jedan na jedan pokušao prevariti vratara Jukića, koji brani njegov pokušaj. Nakon nekoliko sekundi Split kažnjava i ovaj propust Dinama, Brazilaca Neto, najkorisniji igrač prošlog svjetskog prvenstva, sjajno pogađa iz slobodnog udarca za 3:0. Nakon 10 minuta igre na semaforu je već pisalo 4:0, Đulvat gubi loptu od Grcića, koji se sjurio sam na Škorića i sjajno pogodio od grede za potpuni šok u dvorani. Dinamo je tad izgledao poput grogiranog boksača koji jedva čeka kraj runde.
Ipak, na scenu stupa Hrvoje Penava, te vraća Plave u utakmicu. Prvo je spretno iznudio kazneni udarac i crveni karton u duelu s Perišićem, a kasnije i sam pogađa za 4:2. No krenimo redom, Capar je sigurno realizirao šesterac, poslavši loptu kroz noge Jukića, a već minutu kasnije Penava zabija za 4:2, nakon sjajno odrađenog presinga na polovici Splita. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, iako je Split imao sjajnu priliku iz deseterca kojeg je skrivio Pezelj. Plasirani udarac Davija refleksno je skinuo Goran Škorić, koji se istaknuo još jednom sjajnom obranom kada je Brazilac Davi pucao pod prečku.
U drugo poluvrijeme Dinamo ulazi furiozno, Nikola Perković iskupljuje se za raniji promašaj te ovog puta uspijeva zarolati Jukića i ušetati se u prazan gol. 4:3 na semaforu u 23. minuti. Dvjestotinjak Dinamovih navijača u transu. Pritisak s tribina urodio je plodom kada Hrvoje Penava, u 29. minuti zabija za 4:4. Na samo njemu svojstven način spretno se izborio za poziciju na vrhu kaznenog prostora Splita, te provukao loptu u mrežu pored Bajrušovića i kapetana reprezentacije Jukića. Sve je mirisalo na veliki preokret, ali falio je taj završni udarac.
Prednost Splitu omogućila je najjača Splitova osovina na ovoj utakmici, Neto-Grcić. Brazilac je probio Dinamovu lijevu stranu, te izvrsnom loptom proigrao Grcića na drugoj stativi, koji zabija za 5:4. Kod Dinama je ubrzo nakon toga zbog dva žuta kartona isključen Ziberi. Naravno, Tommyjevci su iskoristili igrača više te golom Bajrušovića povećali prednost na 6:4. Do kraja utakmice Dinamo je zaigrao s igračem vratarom, ali nije uspio zabiti. Velika šansa bila je greda Kanjuha, no rezultat se ipak nije mijenjao.
Izjavu za klupske stranice dao nam je sinoćnji najbolji pojedinac Dinama, Hrvoje Penava:
„Trebala je to biti filmska završnica. S 4:0  smo se vratili na 4:4. U tom trenutku imali smo sve. Bilo je pitanje trenutka kad ćemo zabit za 4:5, ali oni su ipak postigli taj peti pogodak. To nas je poljuljao. Drugi žuti karton Ziberija koji je u najmanju ruku bio dvojben, nas je dotukao i to je bila provalija iz koje se nismo mogli izvući. Veseli činjenica da smo se mogli vratiti s 4:0. Mislim da se malo momčadi u Hrvatskoj, pa i svijetu može pohvaliti time da s ovako snažnom momčadi to uspije. Mi smo to uspjeli. To je zalog za budućnost i nešto lijepo. Samo se toga moramo držati u sljedećim utakmicama i to će biti ključ ka pobjedama.“
Kad se sve zbroji i oduzme, ostaje velika žal zbog propuštene šanse za ulazak u polufinale. Dinamo je pokazao karakter, vrativši se s 4:0 na 4:4, ali za nešto više falilo je snage i sportske sreće. Naši su dečki pokazali da se mogu hrvati s najjačima, a uz više koncentracije i bolji ulazak u utakmicu, pobjeda protiv Splita u narednom prvenstvenom kolu neće biti iznenađenje. Splitu čestitke na prolasku u polufinale, a nama ostaje ponos na prvo povijesno četvrtfinale za jedini klub u Hrvatskoj kojeg vode i čiji su vlasnici oni koji ga neizmjerno vole.
I trener Martić primijetio je koliko su momčadi sinoć značili navijači u krucijalnim trenucima:
„Nije lako izvući sada neke pametne zaključke. Ušli smo jako loše u utakmicu. Možda je najveća razlika između njih i nas bila baš u početku te utakmice dok su oni još bili svježi. Malo po malo, dok su oni padali, mi smo našli još snage. I na poticaj navijača smo se približili, a kada je izgledalo da će se okrenuti i prevagnuti na našu stranu, napravili smo djetinjastu grešku u obrani, ali dogodi se. Split u svakom slučaju zasluženo ide dalje, pokazao je više. Sada nam ostaje da smanjimo razliku između njih i nas te da već na sljedećoj utakmici protiv njih probamo odigrati bolje.“

Napominjemo kako će HNS idući tjedan odgovoriti na žalbu Kluba te kako ćemo vas nakon toga obavijestiti o terminu utakmice sa Splitom. Nadamo se da će pobijediti razum te da će ovakve odlične utakmice pune atraktivnih poteza biti dostupne za navijače.