Futsal Dinamo izgubio je s 4:2 od Splita u 21. kolu HMNL-a. U jezivom ambijentu praznih tribina Doma sportova, koji više liči na pašnjake HNL-a, nego na domaće utakmice Futsal Dinamo Plavi su sustigli prednost Tommyja, da bi ipak pali u završnici. Mladen Perica Štrla u Zagreb je poveo ekipu bez najjačih aduta, Neta, Jelovčića, Sutona, Grcića i Genarija. Ni Futsal Dinamo nije bio u punom sastav, nedostajali su ozljeđeni Đulvat, Perković, Pezelj te kartonirani Ziberi. Međutim, jučer je za pobjedu Splitu bio dovoljan Duje Bajrušović. Postigao je hat-trick, te bio motor koji je tijekom cijele utakmice vukao pomlađenu momčad gostiju.
Upravo je napadač Tommyja osigurao svojoj ekipi prednost od 2:0 na poluvremenu. Prvo je u četvrtoj minuti prizemnim udarcem pogodio suprotni kut Škorićevog gola nakon povratne lopte Gotovca iz kornera. Nakon toga uslijedio je pritisak Plavih, u kojem se pravom serijom promašaja istakao mladi Čekol. Lopta jednostavno nije htjela u gol, da bi novu pljusku Martićevoj ekipi opalio opet Bajrušović. Ovog puta za pogodak je bila dovoljno proigravanje Perišića i trk Bajrušovića, koji vara Majića i posprema loptu iza Škorića. S 2:0 za Split odlazi se na odmor.
Drugo poluvrijeme, kao i sedam dana ranije, bolje otvara Dinamo. Davor Kanjuh pogađa nakon rolice Horvata u 24. minuti. S 2:1 na semaforu Dinamo nastavlja s pritiskom, što donosi još jedan gol Plavih. Prvo je nakon kornera stativu pogodio Horvat, da bi u 28. minuti izglednu šansu propustio Franja, koji nije uspio zaobići Jukića u situaciji jedan na jedan. Onda je na scenu stupio Čekol, kojem se napokon otvorilo u 30. minuti. Presjekao je dodavanje u polovici Splita, te zakucao loptu pod prečku. Međutim, kao i u četvrtfinalu kupa, nije bilo dovoljno snage za potpuni preokret. Nakon sumnjivo dosuđenog slobodnog udarca na deset metara od gola Dinama, Split je poveo 3:2 već u idućoj minuti. Moro je proigrao Perišića, koji nečuvan pogađa mrežu s tri-četiri metra. U 35. minuti opet je za Dinamo koban bio Bajrušović. Dugu loptu poslao je Jukić, spustio Gotovac, a Duje poentirao za 4:2. Do kraja utakmice treba izdvojiti šansu Franje i volej Capara, ali oba pokušaja je obranio Jukić.
Ni ovog puta nije išlo protiv Splita, koji se i u pomlađenom sastavu  pokazao kao čvrsta i rutinirana ekipa. Ipak, ono što veseli sve Dinamovce je da su nam se napokon posložili ostali rezultati. Tako je Dinamo i kolo prije kraja osigurao treću poziciju nakon ligaškog dijela sezone. Plavima su pomogli remi Squarea kod Murtera (3:3) i poraz Vrgorca od Nacionala (0:2). Tako je Dinamo u premijernoj sezoni postigao povijesni uspjeh, kojim se mogu ponositi svi navijači: treće mjesto u ligi i četvrtfinale kupa. Našim dečkima ostaje dvoboj protiv Alumnusa u zadnjem kolu, te polufinalna serija protiv Split Tommyja.