U ponedjeljak, 28. srpnja, u Karlovcu je održan plenum klubova HMNL-a te sastanak Komisije za mali nogomet i nogomet na pijesku pri HNS-u tako da smo s početkom posljednjeg srpanjskog tjedna saznali raspored utakmica HMNL-a za sezonu 2025./26. Novu sezonu, jedanaestu koju igramo u elitnom društvu, otvorit ćemo na domaćem terenu, a u goste nam stiže klub s krajnjeg juga Hrvatske, dubrovački Square.
Sustav natjecanja isti je kao i prethodne sezone. U regularnom dijeli čeka nas 18 kola nakon čega slijedi četvrtfinale koje se igra na dvije pobjede. Kao i u sezoni koja je iza nas, i polufinale i finale igrat će se na tri dobivene utakmice.
Jedina veća promjena u odnosu na prošlu sezonu je ta da nas čeka dugačka pauza tijekom velike većine siječnja te tijekom prve polovice veljače. Razlog je Europsko prvenstvo u futsalu koje će se od 20. siječnja do 7. veljače igrati u Litvi, Latviji i Sloveniji. Podsjetimo, naš sjeverni susjed tek je krajem lipnja postao jedan od domaćina Europskog prvenstva.
Prije početka nove sezone HMNL-a, posljednjeg vikenda u rujnu, održat će se i borba za prvi trofej u sezoni, Superkup. Domaćin je Novo Vrijeme, a u Makarsku, uz Plave, stižu i Torcida te Osijek. Upravo će potonji biti protivnik Dinamu u polufinalu.
Nakon Superkupa slijedi 1. kolo HMNL-a koje je na rasporedu početkom listopada. Dinamu na otvaranju prvenstva u goste dolazi Square, a ta utakmica odigrat će se 3., 4. ili 5. listopada. Zatim slijedi prvo gostovanje u sezoni, a led ćemo probiti kod aktualnog prvaka Hrvatske, Novog Vremena. Posljednje, deveto kolo prvog dijela sezone na rasporedu je između Božića i Nove godine, odnosno 26., 27. i 28. prosinca. Ta posljednja utakmica u 2025. godini bit će gostujuća utakmica, a Plavi će tada put Rijeke.
Tjedan dana kasnije odigrat će se 10. kolo (2./3./4. siječnja), nakon čega slijedi pauza do sredine veljače.
A evo i rasporeda za sezonu 2025./26.:
1. kolo: Futsal Dinamo – Square – 3./4./5. listopada
2. kolo: Novo Vrijeme – Futsal Dinamo – 10./11./12. listopada
3. kolo: Futsal Dinamo – Torcida Biberon – 24./25./26. listopada
4. kolo: Futsal Dinamo – Crnica – 7./8./9. studenog
5. kolo: Osijek Kandit – Futsal Dinamo – 14./15./16. studenog
6. kolo: Futsal Dinamo – Olmissum – 21./22./23. studenog
7. kolo: Vrgorac Pivac – Futsal Dinamo – 28./29./30. studenog
8. kolo: Futsal Dinamo – Futsal Istra – 12./13./14. studenog
9. kolo: Rijeka – Futsal Dinamo – 26./27./28. studenog
10. kolo: Square – Futsal Dinamo – 2./3./4. siječnja
11. kolo: Futsal Dinamo – Novo Vrijeme – 13./14./15. veljače
12. kolo: Torcida Biberon – Futsal Dinamo – 20./21./22. veljače
13. kolo: Crnica – Futsal Dinamo
14. kolo: Futsal Dinamo – Osijek Kandit
15. kolo: Olmissum – Futsal Dinamo
16. kolo: Futsal Dinamo – Vrgorac Pivac
17. kolo: Futsal Istra – Futsal Dinamo
18. kolo: Futsal Dinamo – Rijeka
Budi uz svoj Futsal Dinamo
- Postani i ti Plavi prijatelj kluba. Saznaj kako se pridružiti kampanji za samoodrživi klub.
- Daj krila Leptirićima i osvoji medalje s Fujijem – tvoja donacija mijenja živote. Doniraj!
- Posjeti naš webshop, opremi se i s ponosom predstavljaj naš klub gdjegod išao.